رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی

یکپارچه‌سازی صدور پروانه‌ در بخش‌ کشاورزی پیگیری می‌شود

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی با تاکید بر پیگیری یکپارچه‌سازی صدور پروانه‌ در بخش‌ کشاورزی از لزوم رفع موانع بروکراتیک سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی سخن گفت.

کد خبر : 45171 تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۸/۱۸ - ۱۵:۵۵

پایگاه اطلاع رسانی پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین: شاهرخ رمضان‌نژاد در نشست مشترک با تولیدکنندگان بخش کشاورزی و اعضای سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان خراسان جنوبی افزود: یکی از دغدغه‌های تولید در بخش کشاورزی، روان‌سازی سرمایه‌گذاری بوده که جزو اولویت‌های اصلی ما نیز است.

این مقام مسئول گفت: به دنبال یکپارچه‌سازی صدور پروانه‌ها در بخش‌ کشاورزی هستیم تا سرمایه‌گذاری در این بخش آسان شود.

وی آسان‌سازی صدور مجوزها را اولویت نخست سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی عنوان کرد و گفت: در زمینه راه‌اندازی گلخانه‌ها تمامی استعلام‌ها با دستور وزیر جهاد کشاورزی برداشته شده است. وی اظهار داشت: یکی از مهمترین این موارد حذف تبصره چهار مربوط به گلخانه‌ها بود که از این طریق حداقل ۱۰۰ ساعت مراجعه به ادارات کاهش یافته است.

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی با بیان اینکه این سازمان پیگیر خواسته‌ها و مطالبات کشاورزان است گفت: یکی از مشکلات بخش کشاورزی امروز جریان کند سرمایه‌گذاری است زیرا صدور مجوزها دروازه ورود به سرمایه‌گذاری است و در سازمان نظام مهندسی کشاورزی باید برای سرمایه‌گذار فرش قرمز پهن کنیم که این اقدام در حال انجام است. وی گفت: متوسط زمان صدور مجوزها را از ۱۵۰ روز به ۲۰ روز کاهش داده‌ایم اما هنوز کفایت نمی‌کند و باید بیشتر کاهش یابد.

رمضان‌نژاد تاکید کرد: در سازمان نظام مهندسی کشاورزی خود را موظف می‌دانیم مانند یک مباشر امور مربوط به سرمایه‌گذار را دنبال کنیم، حتی جایی که کشاورز یا سرمایه‌گذار با مخالفت یک دستگاه مواجه شود خود را موظف می‌دانیم به نمایندگی از او شکایت را در هیات سرمایه‌گذاری و با هزینه سازمان دنبال کنیم.

 

نظر شما