سهم استان‌های مختلف در جذب سرمایه گذاری خارجی برای صنایع غذایی و نوشیدنی چقدر است؟

داده‌های اعلام شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت نشان‌‌دهنده آن است که تا پایان تابستان سال گذشته در مجموع استان‌های «خوزستان، تهران، خراسان رضوی، آذربایجان‌شرقی، قم، خراسان شمالی، قزوین و کرمان» توانسته‌اند مجوز سرمایه‌گذاری خارجی از هیات سرمایه‌گذاری خارجی برای گروه صنایع‌غذایی و آشامیدنی‌ها کسب کنند.

کد خبر : 45159 تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۸/۱۸ - ۱۰:۵۹

پایگاه اطلاع رسانی پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین:  با توجه به مصوبات هیات سرمایه‌گذاری خارجی سهم استان خوزستان تا پایان تابستان سال‌جاری در گروه صنایع‌غذایی و آشامیدنی‌ها برابر با سه طرح بوده است. استان تهران نیز دومین استانی است که توانست با دو مصوبه بیشترین مصوبات سرمایه‌گذاری از این هیات را به خود اختصاص دهد. اما با توجه به مصوبات اعلام‌شده سهم سایر استان‌های مذکور از طرح‌های سرمایه‌گذاری خارجی هر کدام یک طرح بوده است.

براساس آمار اعلام شده در مدت زمان مورد بررسی استان خوزستان با اخذ سه مصوبه از مجموع ۵۲ مصوبه تایید شده از سوی هیات سرمایه‌‌گذاری پیشتاز جذب سرمایه‌‌گذاری خارجی در گروه صنایع‌غذایی تا پایان تابستان سال‌جاری بوده است. مجموع سرمایه‌گذاری این استان در حوزه صنایع غذایی و نوشیدنی ۱۱ میلیون و ۳۵۰ هزار دلار را شامل می‌شود. این عدد برای استان تهران ۲۴ میلیون و ۵۰۰ هزار دلار، برای استان خراسان رضوی ۱۵ میلیون دلار، برای استان قم ۳۱۰ هزار دلار، برای استان آذربایجان شرقی ۱۷ میلیون دلار، برای استان خراسان شمالی ۳۴۴ هزار دلار، برای استان قزوین نزدیک به ۹ میلیون دلار و برای استان کرمان ۵۰۰ هزار دلار می‌باشد.

نظر شما