دبیر کل کانون انجمن های صنایع غذایی ایران خبر داد

۱۰ درصد قند نوشابه های گازدار در ایران کم شد

دبیر کل کانون انجمن های صنایع غذایی ایران از کاهش اسید چرب ترانس مارگارین سفره از ۱۰ به ۲ درصد، کاهش میزان نمک در رب گوجه فرنگی از ۲ به ۱٫۵ درصد و کاهش ۱۰ درصدی قند نوشابه های گازدار در صنعت غذای کشور خبر داد.

کد خبر : 45056 تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۸/۱۳ - ۰۸:۵۷

پایگاه اطلاع رسانی پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین:  کاوه زرگران در مراسم روز جهانی غذا در مراسم روز جهانی غذا با اشاره به مشارکت بالای صنایع غذایی ایران در برنامه کاهش مصرف نمک، شکر و چربی در محصولات صنایع غذایی، گفت: کاهش مصرف این مواد توسط مردم، مستلزم تمرکز بر فرهنگ سازی و آشنایی با مخاطرات مصرف بالای مواد غذایی پر نمک، چرب و با قند بالا است.

وی رژیم های غذایی ناسالم را مهمترین عامل ریسک ابتلا به بیماری های غیرواگیردار مانند بیماری‌های قلبی و عروقی اعلام کرد و گفت: در کشورهای مختلف برنامه های متعددی برای کنترل عوامل ریسک ابتلا به بیماری های غیرواگیردار به اجرا گذاشته شده و در کشور ما نیز به پیروی از سازمان جهانی بهداشت برنامه کاهش میزان نمک، چربی و شکر در فرآورده های غذایی اجرا شده است.

زرگران با تاکید بر مشارکت بالای صنایع غذایی ایران با برنامه کاهش میزان نمک، شکر و چربی در فرآورده های غذایی، کاهش اسید چرب ترانس مارگارین سفره از ۱۰ به ۲ درصد، کاهش میزان نمک در رب گوجه فرنگی از ۲ به ۱٫۵ درصد و کاهش ۱۰ درصدی قند نوشابه های گازدار را از نمونه های اجرای این برنامه در صنایع غذایی ایران برشمرد.

همچنان شاهد مصرف بالای نمک و شکر هستیم

وی همچنین با بیان اینکه صنایع غذایی ایران در ارتباط با استفاده از برچسب نشانگرهای رنگی تغذیه ای در محصولات تولیدی بیشترین همراهی را با سیاستگذاران بخش سلامت کشور داشته است، استفاده از ریزمغذی ها چون ویتامین های آ و دی، روی، آهن و اسید فولینک در محصولات صنایع غذایی را از اقدامات صنایع غذایی ایران در راستای ارتقای سطح سلامت جامعه اعلام کرد.

دبیرکل کانون انجمن های صنایع غذایی ایران با بیان اینکه صنعت غذای ایران علاوه بر اجرای دستورالعمل ها، فراتر از آیین نامه های نظارتی عمل کرده است، اظهار داشت: تولیدات صنعت غذای ایران امروز مایه افتخار است و به کشورهای مختلف جهان صادر می شود.

زرگران کاهش مصرف قند، نمک و چربی در کشور را نیازمند تمرکز بر فرهنگ سازی و آشنایی مردم با مخاطرات مصرف بالای آنها دانست و تاکید کرد: با وجود اجرای سیاست کاهش میزان نمک، شکر و چربی در محصولات صنایع غذایی ایران همچنان شاهد مصرف بالای این محصولات در سفره های ایرانی هستیم، در حالی که در کشورهایی که در اجرای طرح کاهش مصرف نمک، چربی و شکر موفق عمل کرده اند این طرح به صورت بلندمدت اجرا می‌شود و از دوران مدرسه به نحوی آموزش داده می‌شود که نیازی به نمکدان در سفره نیست.

نمی توانیم محصولات صنایع غذایی ایران را مشمول مالیات کنیم

وی در ادامه با اشاره به اینکه بیش از ۱۳۹۰۰ واحد صنایع غذایی از سازمان غذا و داروی ایران مجوز دریافت کرده اند و بیشترین نظارت بر آنها وجود دارد، تاکید کرد: مخاطرات غذایی کشور ما متفاوت از کشورهای پیشرفته است، با وجود افزایش چشمگیر تولید محصولات کشاورزی در کشور باید تمرکز بیشتری بر ارتقای کیفیت محصولات کشاورزی صورت گیرد، چراکه عمده پایش ها بر محصولات تولیدی صنعت غذا متمرکز شده است در حالی که تولید غذا از مزرعه تا سفره مراحل متعددی را طی می کند.

زرگران تاکید کرد: نمی توانیم محصولات صنایع غذایی ایران را مشمول مالیات کنیم در حالی که بر محصولات غذایی تولید شده در اصناف و تولیدات زیرپله ای نظارتی صورت نمی گیرد که در نهایت سبب سوق پیدا کردن مصرف کنندگان به سمت محصولات این واحدها خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه صنایع غذایی ایران امروز با مشکلات بسیاری دست به گریبان است، بر لزوم گسترش نظارت بر تمامی حلقه های زنجیره غذا تاکید کرد.

وی با اشاره به اینکه بیش از ۳۰۰ واحد صنایع غذایی ایران طرح نشانگرهای رنگی تغذیه ای را به صورت داوطلبانه اجرا کرده‌اند، اظهار داشت: صنایع غذایی ایران از آیین نامه هایی که باعث ارتقای سلامت جامعه شوند استقبال می کنند، زیرا اعتقاد داریم محصولات غذایی را ابتدا خانواده خود ما مصرف می کند پس باید بیشترین نظارت ها روی آن صورت گیرد.

نظر شما