سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صمت:

سهم ۸ درصدی مواد غذایی و نوشیدنی از ارزش صادرات غیرنفتی

سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صمت اظهار داشت: از لحاظ وزنی در سال ۱۳۹۷، ۱٫۷ درصد از صادرات غیرنفتی مربوط به صنعت غذا و آشامیدنی بوده است اما از لحاظ ارزشی حدود ۸ درصد صادرات غیرنفتی متعلق است به مواد غذایی

کد خبر : 45043 تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۸/۱۲ - ۱۴:۵۶

پایگاه اطلاع رسانی پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین: مهدی صادقی نیارکی، در همایش روز جهانی غذا که در انستیتو تحقیقات تغذیه‌ای و صنایع تغذیه‌ای کشور برگزار شد با بیان این مطلب گفت: در آخرین شاخصی که گرسنگی جهانی غذا منتشر کرده است، از سال ۱۹۹۲ میلادی تا سال ۲۰۱۹ این شاخص از ۱۷٫۵ به ۷٫۹ کاهش پیدا کرده است و این نشان دهنده پیشرفت قابل توجه کشور در بهبود وضعیت گرسنگی است.

وی ادامه داد: کمتر از یک سوم غذای کشور در حوزه صنعت غذای کشور، فرآوری می شود و بیش از ۲ سوم به صورت مصارف تازه خوری یا سایر به بهره برداری می رسد و استفاده می شود.

صادقی نیارکی با اشاره به اینکه اسید ترانس در روغن نباتی بالای ۱۰درصد بوده است ، گفت:امروزه با فعالیت ها و پیشرفت های انجام شده به کمتراز ۲درصد کاهش پیدا کرده و در برنامه آینده صنعت ، زیرو ترانس دنبال می شود.

سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صمت با اشاره به اینکه سازمان غذا و دارو وسازمان ملی استاندارد بازنگری در مصرف شکر، روغن و نمک داشته است گفت:صنعت غذای کشور بیشترین همکاری را در انطباق با استانداردهای جدید داشته است. صادقی نیارکی با اشاره به اینکه حدود ۳ میلیارد دلار صادرات صنعت غذایی انجام می شود گفت: این رقم قابل توجهی در صادرات غیر نفتی است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: از لحاظ وزنی در سال ۱۳۹۷، ۱٫۷ درصد از صادرات غیرنفتی مربوط به صنعت غذا و آشامیدنی بوده است اما از لحاظ ارزشی حدود ۸ درصد صادرات غیرنفتی متعلق است به صنعت غذا و این به معنا است که صنعت غذا تا انتهای زنجیره کامل شده و خودرا با اصول نوین بازار یابی منطبق کرده است.

نیارکی بیان کرد: این جز افتخارات ماست که بتوانیم جامعه سالم داشته باشیم و غذاهای فرا سودمند و توسعه صادرات و تثبیت اشتغال صنعتی داشته باشیم . وی گفت:ما خودرا درراستای شعار جهانی روز غذا متعهد می‌دانیم و آماده همکاری و برگزاری نشست‌های مشترک برای این مهم هستیم.

نظر شما