شیر، شربت مالت و قهوه؛ سه نوشیدنی برای افزایش طول عمر

دانشمندان سه نوشیدنی را نام بردند که مصرف منظم آنها می‌تواند طول عمر را زیاد کند و از بیماری‌های مزمن و مرگبار رهایی بخشد و بدین ترتیب کیقیت زندگی انسان را بهبود دهد.

کد خبر : 44953 تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۸/۰۸ - ۱۸:۴۲

پایگاه اطلاع رسانی پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین: در سرمقاله اخیر نشریه رای الیوم (انگلستان) گفته شده نوشیدنی‌های وجود دارند که استفاده از آنها شانس انسان را برای عمر دراز افزایش میدهند. امید به زندگی تا حد زیادی توسط عادت های روزانه افراد تعیین می شود. به طور خاص، پیروی از یک رژیم غذایی سالم و متعادل می تواند از عوارض مهلک مانند بیماری قلبی محافظت کند.

به این ترتیب، سه نوشیدنی که عمر را طولانی می کنند از این قرار هستند:

شیر

شواهد علمی موجود نشان می دهد که نوشیدن شیر می تواند خطر ابتلا به بیماری های تهدید کننده زندگی را کاهش دهد. طبق مطالعات که توسط پوهنتون های لیدینگ، کاردیف و پوهنتون بریستول انجام شده، نوشیدن شیر می تواند احتمال مرگ ناشی از بیماری هایی قلبی مانند بیماری های شیریان قلب (CHD) – اختلال مطلق یا نسبی در تامین خون قشر وسطی قلب – و سکته مغزی را بین ۱۵ تا ۲۰ درصد کاهش دهد.

در تحقیقات منتشر شده ۳۲۴ اثر علمی در مورد استفاده از شیر و ارتباط آن با بیماری شیریان کرونر قلب، سکته مغزی و دیابت مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته است. اطلاعات مربوط به ارتباط بین مصرف شیر و سرطان براساس آخرین گزارش صندوق جهانی تحقیقات سرطان انجام شده است. سپس نتایج با میزان مرگ و میر فعلی از این بیماری ها مقایسه شده اند.

پروفسور یان هیوینس از پوهنتون ریدینگ در این باره اظهار داشته: « اگرچه رشد و سلامت استخوان برای بدن اهمیت زیاد دارد، اما تأثیر مصرف لبنیات بر بیماری‌های مزمن برای حفظ سلامتی و افزایش امید به طول زندگی اهمیت تعیین کننده دارد. تحقیقات ما این امر را ارزیابی کرد که آیا مصرف زیاد شیر برای سلامتی از نظر طول عمر مزیت ها میدهد یا خیر. ما مطمئن هستیم که می دهد.»

شربت طبیعی مالت

نوشیدن شربت مالت برای سلامتی بسیار مفید است، چون بدن را در برابر بیماری های کشنده – بیماری های قلبی، سرطان و دیابت محافظت می کند. فواید آن برای سلامتی تا حدی به این دلیل است که شربت مالت سرشار از انتی اکسیدان ها می‌باشد که سلول های بدن را از رادیکالهای آزاد (مالیکول هایی که به اثر دود تنباکو و تشعشعات تشکیل میشوند که می تواند به بروز بیماریهای قلبی، سرطانی، و غیره مساعدت کنند) محافظت می کند. به اساس نتائیج تحقیقات ۸ هفته ای، مشخص شد که نوشیدن ۷۵۰ میلی لیتر شربت مالت در روز، میزان انتی اکسیدان های بدن را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد.

 

قهوه

به گفته محققین تحقیقات بزرگ که در مجله Annals of Medicine منتشر شده، نوشیدن قهوه به طول عمر کمک می کند. تحقیقاتی که در آن بیش از ۲۱۵ هزار نفر شرکت کرده، نشان داد که نوشیدن قهوه می تواند خطر مرگ ناشی از بیماری های قلبی، سرطان، سکته مغزی، دیابت، بیماری تنفسی و بیماری کلیوی را کاهش دهد. مطالعات انجام شده در میان آمریکایی های افریقایی تبار، ژاپنی‌تبارهای امریکایی و اشخاص اسپانیایی تبار نتایج بسیار خوبی داده است. افرادی که روزانه یک پیاله قهوه می نوشند، نسبت به افرادی که این کار نکرده، احتمال مرگ آنها ۱۲ درصد کمتر بود. این رابطه برای کسانی که روزانه دو یا سه پیاله قهوه می نوشند قوی تر است – خطر مرگ در بین آنها ۱۸% کاهش یافته است. محققان ادعا می کنند که قهوه حاوی مقدار زیادی انتی اکسیدان و ترکیبات فنولی است که نقش مهمی در جلوگیری از سرطان دارند.

 

 

نظر شما