به منظورافزایش تعامل و همکاری بین بخش اجرایی و تحقیقاتی در چای

کمیته فنی و راهبردی محصول چای تشکیل شد

رئیس سازمان چای کشور از تشکیل کمیته فنی و راهبردی محصول چای به منظور استفاده بیشتر از ظرفیت های موجود و برنامه ریزی آتی در این سازمان خبر داد.

کد خبر : 44836 تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۸/۰۲ - ۱۱:۲۲

پایگاه اطلاع رسانی پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین:  حبیب جهانساز روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: هدف از تشکیل کمیته فنی، راهبردی و اتاق فکر محصول چای، تعامل بیشتر بخش اجراء و تحقیقات و استفاده از ظرفیت های موجود برای برنامه ریزی های آینده است تا با ایجاد هماهنگی ها بین سازمان و واحدهای پژوهشی از فعالیت های جدای از هم در بخش اجرا و تحقیقات جلوگیری شود.

وی خاطرنشان کرد: تاکنون تعامل و همکاری بین بخش اجرایی و تحقیقاتی در چای کم بوده و نیاز است که این تعامل و همفکری بیشتر شود و باید با بررسی مسایل و مشکلات نیازها توسط بخش اجرایی اعلام تا بخش تحقیقات و پژوهشکده بتواند روی آنها پیگیری و برنامه ریزی داشته باشد و حوزه های معاونت ها چه در سازمان چای و چه پژوهشکده با هم موضوعات اولویت دار را مشخص نمایند و معاونت های بهبود تولیدات و بازاریابی و تنظیم بازار با معاونت های تخصصی پژوهشکده براساس نیاز باغدار اولویت را مشخص کنند و معاونت توسعه مدیریت و منابع نیز مسائل اعتباری طرح ها را پیگیری کند.

به گفته جهانساز، باید تحقیقات و اجراء در کنار هم باشند ، برنامه ها و اولویت ها را مشخص کنند تا نتیجه به باغدار برسد و هدف از تشکیل پژوهشکده چای و تحقیقات نیز بر این اساس بوده که در نهایت منفعت آن به تولید کننده و باغدار برسد و در جلسه ای که با حضور مسئولان سازمان چای ، پژوهشکده چای و صندوق حمایت از توسعه صنعت چای تشکیل شد؛ کوشیده ایم همکاری ها و اولویت بندی برنامه ها و طرح های بلند مدت ، میان مدت و کوتاه مدت ، ایجاد برنامه هایی که اثربخشی بیشتر باشند و باعث افزایش انگیزه در تولید کننده و باغدار شوند مورد بررسی قرار گیرد.

در دو استان گیلان و مازندران بین ۲۵ تا ۲۸ هزار هکتار باغ چای وجود دارد که حدود ۹۰ درصد این باغ ها در گیلان قرار دارند. لاهیجان در ۴۰ کیلومتری شرق مرکز استان گیلان واقع شده و سازمان چای و پژوهشکده چای کشور در این شهرستان مستقر هستند.

 

 

 

 

 

 

نظرات شما

  1. احمدی فرد ۱۳۹۸/۰۸/۰۲

    هر چند این کار گام مثبتی در این صنعت بوده اما خودکامگی مسولان چای کشور در چند سال اخیر ضربه های کاری به این صنعت زده و تحقیقات و پژوهش کدام دستاورد خودش را میلیاردها تومان برای چنین روزهای هزینه شده را میخواهد در اختیار کشاورز و کارخانه دار بگذارد وقتی دستش خالی است !!!

نظر شما