شش ویژگی یک کافی شاپ خوب

کافی‌شاپ خوب و موفق ترکیبی از آرامش و هیاهو در یک محیط است. از جمله دلایلی که موجب موفقیت استارباکس و محبوبیت آن میان مردم شده، محیط آن است.

کد خبر : 149 تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۵/۲۲ - ۱۶:۵۰

پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین: کافی شاپ ها در تهران در سال‌های اخیر مخصوصا در دهه ۹۰ به طرز شگفت‌آوری زیاد شده است و یکی از دم دست‌ترین انتخاب‌های جوانان ایرانی را ایجاد کرده‌اند و  روز‌به‌‌روز شاهد کافه‌های جدید هستیم اما در این بازار داغ چه عواملی می‌تواند کافه شما را از سایرین متمایز کند؟ مشاهدات نشان می‌دهد که برخی عوامل در میان کافی شاپ های محبوب دنیا مشترک است که به شرح این عوامل خواهیم پرداخت.

خلق برند جذاب

نام و لوگو معرف برند شماست، پس در انتخاب آن بسیار دقت کنید. طراحی لوگوی خود را به دست افراد حرفه‌ای در این زمینه بسپارید. همچنین یک شعار جذاب برای خود انتخاب کنید. آیا به یاد دارید که نخستین ‌بار با دیدن لیوان قهوه لمیز کافی چه احساسی داشتید؟ «به زودی احساس بهتری خواهید داشت». جمله ای که هر بار با دیدن آن حس خوش آیندی به مشتری منتقل می‌شود.

مکانی آرام به دور از تشویش خاطر

طبق تحقیقات انجام شده، داشتن ترکیبی از آرامش و هیاهو در یک محیط از عوامل موفقیت کافی‌شاپ خوب است. از جمله دلایلی که موجب موفقیت استارباکس و محبوبیت آن میان مردم شده، محیط آن است. استارباکس تنها مکانی برای صرف قهوه نیست، بلکه مکانی راحت و عمومی برای تعامل، معاشرت و آرامش به دور از خانه و محیط کار است .گاهی اوقات با هدف گذراندن ساعاتی برای خود و انجام امور شخصی و گاهی هم با هدف دیدن افراد یا معاشرت با دوستان به کافه می‌رویم. کافه شما باید دارای محیطی راحت و صمیمی باشد.

مبلمان و صندلی‌های راحت

مشاهدات نشان می‌دهد که بسیاری از کافه‌ها آگاهانه از صندلی‌هایی استفاده می‌کنند که راحت نیستند. شاید در نگاه اول فکری اقتصادی به نظر برسد اما مهم‌ترین عامل در موفقیت یک کافی شاپ، راحتی و آسایش مشتری است، عاملی که در درازمدت و با مشاهده گردش‌های مالی کافه می‌توان به آن پی برد. چرا که مشتری در کافه‌ای قدم می‌گذارد که اولین بار در آن احساس راحتی داشته است. میز کافی شاپ هم مورد دیگری است که باید به آن اهمیت داد در واقع این میزها نباید طوری باشند که فرد احساس کند که وارد رستوران شده است. اصولا صندلی های چوبی گزینه ی مناسبی هستند.

دسترسی به اینترنت پرسرعت

امروزه با گسترش روزافزون دنیای آنلاین بسیاری از تجارت‌ها و امور روزانه، آنلاین و حتی با گوشی‌های همراه انجام می‌گیرد. بنابراین افراد تمایل دارند زمان خود را در مکانی بگذرانند که در آن راحت هستند و می‌توانند در کنار صرف وعده غذایی به پیگیری امور روزانه خود بپردازند. هنوز هم کافه‌های بسیار زیادی قابلیت دسترسی به اینترنت را ندارند و کافه‌هایی هم که این قابلیت را دارند از سرعت اتصال بالایی برخوردار نیستند.

انتخاب هوشمندانه قیمت‌های منو

کافی‌شاپ مکانی غیر رسمی است که مردم انتظار دارند در هر زمانی که می‌خواهند بدون اینکه نگران هزینه بالای آن باشند، بتوانند به راحتی به کافه دلخواه‌شان مراجعه کنند و یک وعده خوب و دلچسب داشته باشند. بنابراین انتخاب هوشمندانه قیمت‌های منوی شما در جذب مشتری از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

دسترسی به کتاب‌ها و مجلات 

کافی شاپ که در آن مجموعه‌ای از کتاب‌ها و مجلات خوب در دسترس مردم قرار دارد دارای امتیاز ویژه‌ای است. مشتریان بسیاری علاقه‌مندند که زمانی از ساعات فراغت خود را در کافه‌ای آرام به مطالعه بپردازند و کافه شما اگر این امکان را برای آن‌ها فراهم کند، به مشتریان همیشگی شما تبدیل خواهند شد.

نظر شما