بزرگترین تولیدکنندگان قهوه در جهان

آمار تولید قهوه در آمریکا لاتین در سال ۲۰۱۸/ تولید ۲٫۵ میلیون تن قهوه در برزیل

پیش بینی می‌شود که برزیل به عنوان بزرگترین کشور تولید کننده قهوه در جهان در سال ۲۰۱۸ چیزی در حدود ۲٫۵ میلیون تن قهوه تولید کند که البته بیشتر آن صادر می‎شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین نمودار زیر میزان برداشت قهوه در کشورهای مهم تولید کننده در آمریکا لاتین را نشان می‌دهد. برپایه اطلاعات این نمودار در برزیل در سال ۲۰۱۸ چیزی در حدود ۲ میلیون و ۵۹۲ تن قهوه برداشت شده است. این مقدار برای کلمبیا ۸۱۰ هزار تن، هندوراس ۳۴۸ هزار تن، مکزیک ۲۳۴ هزار تن، کلمبیا ۲۰۴ هزار تن، پرو ۱۹۲ هزار تن و  نیکاراگوئه ۱۳۲ هزار تن خواهد بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین کشورهای آمریکا لاتین مهمترین تولیدکننده قهوه جهان هستند که در سال ۲۰۱۷ چیزی در حدود ۷۱ میلیون و۴۳۵ هزار کیسه ۶۰ گیلوگرمی‌و به عبارتی ۴ میلیارد و ۲۸۶ میلیون و ۱۰۰ هزار کیلو قهوه در آنها تولید شده است.
در سال ۲۰۱۷ تقاضای مصرف‌کنندگان قهوه به سمت محصولات تخصصی و باکیفیت بالا به ویژه محصولات تک‌نفره رفته است و در پنج سال اخیر بسیاری از مصرف‌کنندگان محصولات صنعتی کیفیت بالا را به چشم محصولاتی تجملی اما دست‌یافتنی نگاه کرده‌اند.

کشور فنلاند بیشترین سرانه مصرف قهوه را در جهان دارد. هر فنلاندی در سال ۲۰۱۷ چیزی در حدود ۹ کیلو ۳۵۰ گرم قهوه مصرف می‌کرد. نمودار زیر سرانه مصرف قهوه در این کشور را بین سال‌های ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۵ نشان می‌دهد که میان ۹٫۵ تا ۱۰ کیلو نوسان دارد. فنلاند حدود ۵ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر جمعیت دارد که برپایه سرانه مصرف سال ۲۰۱۷ هر سال چیزی در حدود ۵۰ میلیون و ۴۹۰ هزار کیلو قهوه در این کشور مصرف می‌شود.

برای دیدن سایز بزرگ جدول بالا روی عکس زیر کلیک کنید.

کد خبر : 27019 تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۸/۱۶ - ۱۱:۳۹

بیشتر بخوانید

نظر شما