افزایش مصرف نوشابه در انگلیس/ اجبار به کاهش ۱۰ درصدی فروش نوشابه در مراکز درمانی

وزارت بهداشت کشور انگلیس در تازه‌ترین بیانیه خود اعلام کرده است: تمام بیمارستان‌ها و درمانگاه‌ها موظف به کاهش ۱۰ درصدی فروش نوشیدنی های شیرین خود هستند.

پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین: روزنامه دیلی‌میل نوشت: نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد، مصرف نوشابه بیش از قبل در انگلیس شایع شده است.

وزارت بهداشت این کشور در تازه‌ترین بیانیه خود اعلام کرده است: تمام بیمارستان‌ها و درمانگاه‌ها موظف به کاهش ۱۰ درصدی فروش نوشیدنی‌های شیرین خود هستند.

براساس آمار و ارقام موجود، بیش از ۷۰۰ هزار نفر از کارکنان و کادر درمانی انگلیس از چاقی و اضافه‌وزن شدید رنج می‌برند. موسسه سلامت انگلیس می‌گوید: «قوانین جدید در تلاش هستند تا شکر موجود در خوراکی بیماران، ملاقات‌کنندگان و کادر درمانی را کاهش دهند».

آمار و ارقام موجود حکایت از چاقی بیش از نصف یک میلیون و ۳۰۰ هزار کارمند و پزشک انگلیسی دارد. جاناتان والابجی، مدیر ملی دیابت و چاقی در سازمان بهداشت انگلیس می‌گوید: «افزایش میزان چاقی در کشور، یک بحران بهداشت عمومی‌است».

چندی پییش نخست وزیر انگلیس هم  با صدور بیانیه ای اعلام کرد:دولت انگلیس در نظر دارد فروش نوشیدنی‌های انرژی زا را به کودکان به علت اثرات منفی آن بر سلامت عمومی‌ممنوع کند.

ثبت شده در سایت پایگاه اطلاع رسانی صنعت نوشیدنی نوش آنلاین کد خبر 25547 و در روز پنج شنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۵۶:۱۵
http://noushonline.ir