آب بسته بندی
ایتالیایی‌ها 10 برابر ایرانی‌ها آب بسته‌بندی شده مصرف می‌کنند

سرانه مصرف آب بسته‌بندی شده در ۲۵ کشور اروپایی+ جدول

کشور ایتالیا با سرانه مصرف ۱۸۸٫۵ لیتر آب بسته‌بندی شده در سال ۲۰۱۶ بیشترین آمار مصرف این محصول را در بین کشورهای اروپایی دارد. آلمان با ۱۷۷٫۳ لیتر در رتبه دوم است.

کد خبر : 9326 تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۹/۱۲ - ۱۱:۵۴

یه گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین این جدول مصرف سرانه آب بسته بندی شده در ۲۵ کشور اروپایی را در سال ۲۰۱۶ نشان می‌دهد. در این سال، ایتالیا با مصرف سرانه ۱۸۸٫۵لیتر آب برای هر فرد پیشرو‌ترین کشور در مصرف آب بسته بندی در اروپا بود. آلمان دومین مصرف کننده بطری آب بسته بندی در اروپا با ۱۷۷٫۳ لیتر برای هر نفر است. جالب اینکه بیشتر کشورهای اسکاندیناوی که سلاطین مصرف قهوه در جهان هستند سرانه مصرف آب بسته‌بندی شده کمی در میان کشورهای اروپایی دارند.

آب بسته بندی شده در اتحادیه اروپا به طور عمده از آب معدنی طبیعی است که در تعدادی از کشورهای اروپایی تولید می‌شود. مصرف سرانه مصرف آب در بسته بندی در اروپا و جهان حال افزایش است، زیرا مصرف کنندگان آن را به عنوان گزینه سالم تری در برابر نوشیدنی‌های قندی را انتخاب می‌کنند.

در بین همه کشورهای دنیا مکزیک بیشترین آمار مصرف آب بسته بندی شده را بر پایه سرانه مصرف دارد. سرانه مصرف آب بسته‌بندی شده در ایران به گفته مسئولان وزارت بهداشت در سال ۹۴ در حدود ۲۰ لیتر در سال است.

پیمان فروهر دبیر انجمن تولیدکنندگان آب‌های معدنی و آشامیدنی ایران می گوید:«در حال حاضر سالانه حدود ۱ تا ۵ /۱ میلیارد لیتر از محصولات صنعت بسته‌بندی آب در ایران تولید می‌شود که بر همین اساس سرانه مصرف آب بسته‌بندی در کشور به حدود ۱۵ تا ۲۰ لیتر می‌رسد و این در حالی است که این میزان مصرف در مقایسه با کشورهای همسایه بسیار پایین است به گونه‌ای که سرانه مصرف آب‌های بسته‌بندی در ترکیه بیش از ۱۳۰ لیتر و در کشورهای حوزه خلیج فارس بیش از ۱۰۰ لیتر است.» اگر سرانه مصرف آب بسته‌بندی هر ایرانی را ۲۰ لیتر در سال فرض کنیم آنگاه هر ایتالیایی بین ۹ تا ۱۰ برابر بیشتر از هر ایرانی آب بسته‌بندی شده در سال مصرف می‌کند.

 

نظر شما