همایش چای و دمنوش‌های گیاهی

برگزاری همایش چای و دمنوش‌های گیاهی در لاهیجان

رئیس پژوهشکده چای کشور گفت: همایش ملی چای و دمنوش‌های گیاهی ۱۱ و ۱۲ بهمن‌ماه امسال با همکاری انجمن علمی گیاهان دارویی کشور در لاهیجان برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین، رضا آزادی اظهار داشت: همایش ملی چای و دمنوش‌های گیاهی با شعار «اقتصاد مقاومتی، سلامت و امنیت غذایی»،  ۱۱ و ۱۲ بهمن‌ماه توسط پژوهشکده چای کشور با همکاری انجمن علمی‌گیاهان دارویی کشور در لاهیجان برگزار می‌شود.

رئیس پژوهشکده چای کشور تصریح کرد: تلاش ما در پژوهشکده چای این است که با کمک و مساعدت همه سازمان‌ها، دانشگاه‌ها، ادارات، ارگان‌ها و نهادهای منطقه، این همایش را در سطح بسیار گسترده در لاهیجان به‌عنوان قطب چای ایران برگزار کنیم.

وی دستیابی به چای ایرانی سالم و ارگانیک، ایجاد منابع نوین اقتصادی درآمدی و پیدا کردن سهم آن در بازارهای داخلی و جهانی را از رسالت‌های پژوهشکده چای دانست و گفت: کیفیت منحصر به‌فرد چای ایران مغلوب تبلیغات کاذب چای‌های نامطلوب حاوی رنگ و اسانس‌های مصنوعی شده است.

دبیر اجرایی همایش ملی چای و دمنوش‌های گیاهی با اشاره به محورها و زیرمحورهای این همایش افزود: علوم پایه،کشاورزی و منابع طبیعی، بهداشت و سلامت، صنعت و تجارت و مسائل فرهنگی و اجتماعی مرتبط از محورهای اصلی همایش ملی چای و دمنوش‌های گیاهی است.

رئیس پژوهشکده چای کشور گفت: سازمان چای کشور، صندوق حمایت از توسعه صنعت چای، دانشگاه گیلان، دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گیلان، پارک علم و فناوری گیلان و بنیاد نخبگان گیلان، مشارکت‌کنندگان در این همایش هستند.

دبیر اجرایی همایش ملی چای و دمنوش‌های گیاهی درباره اهداف اصلی برگزاری این همایش خاطرنشان کرد: افزایش آگاهی علمی‌و ترویج دستاوردهای نوین تحقیقاتی در حوزه چای و دمنوش‌های گیاهی از اهداف اصلی برگزاری این همایش است.

آزادی، چای ایرانی را به‌عنوان دومین نوشیدنی ارزشمند پس از آب و دمنوش‌ها و فرآورده‌های گیاهی دانست و گفت: در حال حاضر حدود ۱۵۰ نفر در همایش ثبت‌نام کرده‌اند و تعداد کثیری مقاله علمی‌به دبیرخانه همایش ارسال شده است.

دبیر اجرایی همایش ملی چای و دمنوش‌های گیاهی بیان کرد: تعداد نهایی مقالات پس از انجام داوری در کمیته علمی‌همایش، مشخص می‌شود که آخرین تاریخ ارسال مقالات ۱۰ دی‌ماه تعیین شده و تاریخ برگزاری همایش ۱۱ و ۱۲ بهمن‌ماه ۹۶ است.

وی گفت: ۵ کارگاه آموزشی با عناوین آزمون حسی چای، استانداردهای دمنوش‌های گیاهی، فناوری‌های نوین در بسته‌بندی مواد غذایی، روش‌های استخراج مواد مؤثره و اسانس از گیاهان دارویی و تهیه فرآورده‌های آرایشی و بهداشتی گیاهی نیز در راستای این همایش برگزار می‌شود.

رئیس پژوهشکده چای کشور اظهار داشت: این همایش در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) با کد اختصاصی ۹۰۴۰۳-۹۶۱۷۰  و در پایگاه اطلاعات علمی‌جهاد دانشگاهی (SID) نمایه شده است.

آزادی بیان کرد:  ۲۲ غرفه نمایشگاهی برای عرضه محصولات و فعالیت‌های تولیدکنندگان در نظر گرفته شده که شرایط واگذاری آن‌ها در وب‌سایت همایش درج شده و متقاضیان می‌توانند در صورت تمایل با دبیرخانه همایش هماهنگی‌های لازم را به‌عمل‌آورند.

دبیر اجرایی همایش ملی چای و دمنوش‌های گیاهی اظهار داشت: اقلیم و موقعیت اراضی چایکاری استان گیلان جنبه‌های جذب سرمایه‌گذاران را برای پرداختن به کشت و صنعت چای و دمنوش‌های گیاهی فراهم می‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین، علاقه‌مندان برای دسترسی به اطلاعات مربوط به این همایش می‌توانند به نشانی اینترنتی  https://teaconf.areeo.ac.ir مراجعه کرده و یا با عضویت در کانال اطلاع‌رسانی همایش در تلگرام به نشانی https://telegram.me/teaconf از آخرین اخبار مربوط به این همایش مطلع شوند.

منبع: تسنیم

کد خبر : 8561 تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۸/۲۴ - ۱۲:۵۸

بیشتر بخوانید

نظر شما