مصرف کدام نوشیدنی‌ها رفلاکس معده را افزایش می‌دهند؟

مصرف کدام نوشیدنی‌ها رفلاکس معده را افزایش می‌دهد؟

یک فوق تخصص گوارش و کبد بزرگسالان گفت: رژیم‌های غذایی مثل مصرف چای بیش از حد، نسکافه، قهوه، آبمیوه‌های ترشی که سیترات دارند، به تشدید رفلاکس معده می‌انجامند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین، «رفلاکس معده» یکی از شایع‌ترین بیماری‌های گوارشی است که هر فردی ممکن است آن را به صورت‌ مشکل بلع غذا در گلو، شوری و تلخی آب دهان تجربه کرده باشد ولی همین عارضه در صورت عدم پیشگیری و درمان، به سرطان مری منجر می‌شود . چای یکی از عوامل تشدیدکننده رفلاکس معده است که متاسفانه مصرف آن در بین یزدی‌ها بسیار شایع است لذا می‌تواند ابتلا به سرطان مری را در بین آنها بیشتر شایع کند.
یک فوق تخصص گوارش و کبد بزرگسالان در مورد عوامل تشدید رفلاکس معده در بین مردم به ویژه یزدی‌ها به مصرف بیش از حد چای اشاره کرد و گفت: رژیم‌های غذایی و مصرف نوشیدنی‌هایی مانند چای بیش از حد، نسکافه، قهوه، آبمیوه‌های ترشی که سیترات دارند، به تشدید رفلاکس معده می‌انجامند. البته مصرف دخانیاتی مثل سیگار و الکل نیز عواملی هستند که در تشدید رفلاکس معده بسیار موثر هستند.

شهاب رحیم‌پور با اشاره به عرق نعناع به عنوان یک مسکن عام در بین مردم، گفت: متاسفانه اکثر مردم برای هر دل‌دردی به عرق نعناع متوسل می‌شوند لذا این عرق نعناع به شل شدن دریچه معده و تشدید رفلاکس معده می‌انجامد.

این فوق تخصص در مورد برخی از تغذیه‌های نامتناسب با رفلاکس معده، عنوان کرد: گوجه‌فرنگی، غذاهای تند و تیز، نوشابه‌های گازدار و مصرف نوشیدنی‌هایی مثل آب پرتقال از جمله عوامل تشدیدکننده رفلاکس معده است.

منبع: ایسنا

کد خبر : 7894 تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۸/۱۰ - ۱۳:۴۲

بیشتر بخوانید

نظر شما