هزینه‌های تبلیغاتی نوشیدنی‌های غیر الکلی بطری

بسته بندی مورد پسند مصرف کنندگان

تحقیقات شرکت مشاوره غذایی و تغذیه‌ای در شیکاگو نشان می‌دهد که مصرف‌کنندگان به استفاده از بسته‌بندی ‌های قوطی‌ آلومینیومی نوشیدنی در مقایسه با بطری‌ پلاستیکی نوشیدنی تمایل بیشتری نشان می‌دهند.

کد خبر : 7679 تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۹/۰۹ - ۲۲:۵۷
 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین، شرکت مشاوره غذایی و تغذیه‌ای در شیکاگو، تحقیقاتی روی نیمی از موسسات تولیدی قوطی‌ نوشیدنی Can Manufacturers Institute (CMI) انجام شده است. نتایج برگرفته از این تحقیقات شرکت CMI در رابطه با نوشیدنی‌ها تحت عنوان کمپین Open Up to Cans کمک می‌کند که این کمپین با تمرکز بر ۴ ویژگی اصلی نوشیدنی‌هاست که می‌تواند سبب بهبود عملکرد شود که عبارتند از: طعم و سلامت محصول، نوآوری، عملکرد و پایداری.

روبرت بادوی، مشاور CMI، توضیح می‌دهد که: «Open Up to Cans» سودهایی که مرتبط با مصرف‌کنندگان و صاحبان برند است را به طور یکسان ارتقا می‌دهد. این کمپین به عنوان سکوهای آموزشی برای برندهای نوشیدنی و بسته‌بندی شرکت‌ها خدمت می‌کند، برای دستیابی به نقطه اثبات برای نشان دادن اینکه چرا قوطی‌های آلومینیومی نوشیدنی در کنار طبقات چندگانه نوشیدنی‌ها، بسته‌بندی منتخب است.»

نقش بسته‌بندی در انتخاب نوشیدنی

پژوهش که شامل داده‌های کمی و کیفی است، درباره نقشی که بسته‌بندی نوشیدنی در انتخاب نوشیدنی ایفا می‌کند سوال می‌کند.
۵۳ درصد افراد بزرگسال عنوان داشتند که بسیار مهم است. زمانی که نتایج را به تعدادی مکرر از مصرف‌کنندگان نوشیدنی و مصرف‌کنندگان مکرر قوطی‌های آلومینیومی محدود می‌کنیم این دو نتیجه به ۷۴ درصد نیز می‌رسد.  وقتی به این حوزه مصرف متناوب می‌رسیم، مطالعه نشان می‌دهد که در طبقه‌بندی جایی که قوطی آلومینیومی برتری خود را نشان می‌دهد (جایی که قوطی‌های بسته‌بندی اولیه این طبقه‌بندی هستند)، تمایل به مصرف این قوطی‌‌ها به مراتب بیشتر مورد استقبال مصرف‌کنندگانقرار می‌گیرد که این منطقی به نظر می‌رسد.
اما نتایج همچنین نشان می‌دهد که، حتی در هر دسته‌بندی زمانی که قوطی‌های آلومینیومی بسته اصلی نیستند مانند ماء‌الشعیر صنعتی، چای آماده، و نوشیدنی‌های مالت‌دار، قوطی‌ها همچنان مورد ترجیح مردم‌اند کسانی که عنوان می‌دارند مکررا از این محصولات استفاده می‌کنند.

نتایج تحقیقات کمی چالش انتخاب بسته‌بندی نوشیدنی

• کمی بیشتر از دو سوم پاسخ‌دهندگان (۶۹ درصد) موافق بیانیه «نسبت به بطری‌های پلاستیکی نوشیدنی، قوطی آلومینومی نوشیدنی مورد علاقه من، به نظر سردتر و تازه‌تر می‌آید.»
• زمانی که بحث محافظت محصول مطرح می‌شود، ۸۵ درصد پاسخ‌دهندگان مطالعه با این بیان موافقند که: «قوطی‌ها به طور کارایی آثار مخرب نور را مسدود کرده و کمک به حفظ طعم و ترکیب نوشیدنی می‌کنند»
گرانت پرنتایس، مدیر بینش استراتژیک شرکت فودمایندز به تفصیل شرح می‌دهد که «آنچه ما از تولیدکنندگان می‌شنویم این است که به طور اخص در بخش ماءالشعیر صنعتی، آن‌ها به قوطی آلومینیومی به عنوان راهی برای حفاظت و نگهداری شهد کهربا که در این نوشیدنی وجود دارد، توجه می‌کنند. حفظ ترکیبات و طعم  و کم کردن نور نیز از عوامل موثر و تاثیرگذار بر ماءالشعیر است و آن چیزی است که مصرف‌کنندگان به خوبی درک می‌کنند»
• به علاوه، ۶۷ درصد مصرف‌کنندگان قوطی‌ها را ترجیح می‌دهند زیرا آن‌ها به سختی نسبت به سایر بسته‌بندی‌ها آسیب می‌بینند و راحت‌تر حمل می‌شوند.
• داده متقاعدکننده برای آمریکایی‌های پرمشغله این است که، ۶۸ درصد آن‌ها قوطی آلومینیومی را ترجیح می‌دهند به خاطر اینکه حمل‌ونقل و بیرون بردن آن‌ها راحت‌تر است.
نکته چیست؟ پرینتس می‌گوید «حتی اگر شما یک تولیدکننده نوشیدنی هستید که احساس می‌کنید شیشه نوشیدنی اهمیت دارد یا بسته‌بندی ضدعفونی یا هر شکل دیگری که برای محصول شما از اهمیت برخوردار است باز هم قوطی‌ نوشیدنی را در گزینه‌های انتخابتان باید داشته باشید».
توصیه او چنین ادامه می‌یابد که «از منظر کانال توزیع به این بحث نگاه کنید شما بسته‌بندی‌هایی دارید که کانال‌های متفاوتی را طی می‌کند در آن کانال‌هایی که مصرف‌کننده پرمصرفتان خرید و فروش می‌کنند باید گزینه قوطی نوشیدنی را داشته باشید چرا که مشتریان شما در هرحال در شیوه مصرف خود به این سو گرایش پیدا می‌کنند. هرچند این تحقیق تنها نظر به بسته‌بندی اولیه دارد اما بست و سهولت حمل و توزیع بسته‌بندی‌های ثانویه- مانند کارتن‌های توزیع که به آنها فریج پک Fridge Packs  نیز گفته می‌شود و به ویژه برای ماءالشعیر و نوشیدنی‌های کم الکل استفاده می‌شوند- می‌تواند بخشی از دلیل ارجحیت قوطی‌ها باشد.»

نظر شما