صادرات چای ایرانی با مجوز وزارت جهاد کشاورزی بلامانع است

قیمت چای ایرانی چقدر است؟

رئیس سازمان چای از خرید تضمینی بیش از ۱۰۷ هزار تن برگ سبز چای خبر داد و گفت: قیمت هر کیلوگرم چای ایرانی با کیفیت از حدود ۱۵ تا بیش از ۴۰ هزار تومان است و حتی تا کیلویی ۱۰۰ هزار تومان هم معامله می‌شود که به مردم توصیه می‌کنیم که چای ایرانی کیفی را از برندهای مطرح خریداری کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین، محمد ولی روزبهان اظهار کرد: از ابتدای فصل برداشت برگ سبز چای تاکنون بیش از ۱۰۷ هزار تن از این محصول از تولیدکنندگان خریداری شده که ارزشی بالغ بر ۲۰۲ میلیارد تومان داشته است. تاکنون ۱۳۰ میلیارد تومان از مطالبات چایکاران معادل حدود ۶۵ درصد  را پرداخت کرده‌ایم و مابقی آن نیز به زودی تامین و پرداخت می‌شود.

او با بیان اینکه حدود ۳۸ درصد برگ سبز چای خریداری شده درجه یک و مابقی آن درجه دو بوده است، افزود: میزان چای کیفی نسبت به سال گذشته حدود هشت درصد افزایش یافته است که نشان‌دهنده ارتقای کیفیت چای ایرانی است.

چای ایرانی کیلویی ۱۰۰ هزار تومانی 

رئیس سازمان چای ادامه داد: گر چه توصیه می‌شود که مردم برای انتخاب چای ایرانی  به برندهای مشهور اعتماد کنند و سعی داشته باشند از این برندها چای ممتاز درجه‌ یک ایرانی را تهیه کنند اما چای دست‌ساز شمال نیز اگر توسط افرادی که دقیقا می‌توانند میزان رطوبت و حرارت آن را به همراه دیگر پارامترها کنترل و تنظیم کنند، نیز از کیفیت بالایی برخوردار است و حتی تا کیلویی ۱۰۰ هزار تومان هم معامله می‌شود.

می‌توان به کارخانه‌های فراوری چای مطرح اعتماد کرد

روزبهان گفت: البته می‌توان به کارخانه‌های فراوری چای مطرح اعتماد کرد، چرا که آنها روی بسته‌بندی‌های خود عنوان می‌کنند که محصول مورد نظر چای ایرانی، خارجی یا مخلوطی از هر دو است و در صورت بروز تخلف در این زمینه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان استاندارد با آنها برخورد می‌کنند.

بیش از ۵۰ درصد از چای ایرانی کارخانه‌ها فروخته شده است

او اعلام کرد: بازار چای ایرانی طی سال‌های گذشته رونق مناسبی داشته و در حال حاضر با وجود اینکه این محصول در نیمه اول تولید می‌شود و عمده مصرف آن در نیمه دوم سال صورت می‌گیرد بیش از ۵۰ درصد از چای ایرانی کارخانه‌ها فروخته شده است؛ بنابراین نگرانی برای بازار چای ایرانی وجود ندارد.

منبع: ایسنا

کد خبر : 7594 تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۸/۰۳ - ۰۸:۴۸

بیشتر بخوانید

نظر شما