آب معدنی زمزم آذربایجان

وزارت صنعت دیگر به کارخانه آب معدنی مجوز نمی‌دهد؟

آن طور که یک عضو کمیسیون کشاورزی ،آب و منابع طبیعی مجلس،گفته است تولید آب معدنی در کشور هم اکنون به حالت اشباع رسیده و به همین دلیل وزارت صنعت به متقاضیان ایجاد کارخانه مجوز نمی‌دهد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین علاء الدین خادم، درباره واردات آب معدنی به کشور،گفت: تولید آب معدنی درکشور به اشباع رسیده است و گواه  این  ادعا عدم  صدور مجوز وزارت صنعت ،معدن و تجارت در زمینه  ایجاد کارخانجات  آب معدنی به متقاضیان است.

این عضوکمیسیون کشاورز ی،آب و منابع طبیعی مجلس با  بیان اینکه هیچ ضرورتی دال بر واردات آب معدنی به کشور احساس نمی‌شود، تصریح کرد:  آب معدنی بیش از  نیاز  مصرفی کشور تولید می‌شود و این درحالی است که آب معدنی‌های خارجی نیز از نظر ماهوی کیفیت هیچ نوع  برتری نسبت به آب معدنی  ایرانی ندارند، بنابراین برطبق کدام  موازین اقتصادی باید آب معدنی به ریل  واردات قرار بگیرد.

نماینده مردم سپیدان  در مجلس شورای اسلامی‌با بیان اینکه قیمت آب معدنی  ایرانی  بسیار مناسب تر از کالای  مشابه خارجی است، تصریح کرد:  واردات آب معدنی، کارخانه‌های داخلی را با تزلزل اقتصادی  روبرو می‌کند.

وی با بیان اینکه در سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال باید حمایت از تولید داخلی  در راس  و اولویت امور اقتصادی قرار بگیرد،تصریح کرد: نباید با واردات غیر ضروری  اقتصاد تولید کننده  داخلی را در  معرض خطر قرار دهیم.

عضو کمیسیون کشاورزی،آب و منابع طبیعی مجلس،یادآورشد: تولیدآب معدنی درکشور باید همسو با نیاز مصرفی کشور عملیاتی شود  اما به نظر می‌رسد ما در این عرصه با مازاد تولید نیز  روبرو هستیم بنابراین به جای تن دادن به واردات باید به  فکرصادرات در این عرصه باشیم.
منبع: خانه ملت

کد خبر : 5950 تاریخ انتشار:۱۳۹۶/۰۶/۱۸ - ۱۲:۱۵

بیشتر بخوانید

نظر شما