از بیانسه و مدونا گرفته تا کوبی برایانت و شان کامز

سرمایه‌گذاری چهره‌های مشهور ورزشی و هنری جهان در صنعت نوشیدنی+ تصاویر

برخی از چهره‌های مشهور هنری و ورزشی به جای دریافت هزینه برای حضور در تبلیغات شرکت‌های صنعت نوشیدنی، سهام این شرکت‌ها را می‌خرند یا در آنها سرمایه گذاری می‌کنند. این فرمول در بیشتر مواقع به یک بازی برد-برد منجر شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین استفاده از چهره‌های مشهور در تبلیغات صنعت نوشیدنی امری مرسوم است و در چند سال گذشته‌های شرکت‌های بزرگی در دنیا با استفاده از چهره‌های مشهور ورزشی و هنری محصول خود را تبلیغ کرده‌اند. فرمول‌های مختلفی هم برای همکاری بین این چهره‌ها و تولیدکنندگان صنعت نوشیدنی وجود دارد. در بعضی مواقع شرکت‌ها ترجیح می‌دهند پول نقد هزینه نکنند و چهره مشهور را در سود برند شریک کنند یا به عبارت دیگر این چهره‌ها از یک طرف سرمایه‌گذار این شرکت‌ها می‌شوند و از طرف دیگر محصولات آنها را تبلیغ می‌کنند. این فرمولی است که در سال‌های اخیر به طور مرتب استفاده شده و تا حد زیادی هم موفق بوده است. در ادامه به بعضی از مهمترین تبلیغات چهره‌های مشهور ورزشی و هنری در صنعت نوشیدنی با شیوه سرمایه‌گذاری اشاره می‌کنیم:

بیانسه و شرکت WTRMLN WTR

بیانسه خواننده، ترانه‌سرا و هنرپیشه معروف آمریکایی با شرکت WTRMLN WTR وارد قرار داد تبلیغاتی شد و در ازای آن بخشی از سهام این شرکت نوپای تولید کننده نوشیدنی ورزشی را خرید. پس از گذشت سه سال و به مدد محبوبیت فراوان بیانسه در آمریکا، شرکت WTRMLN WTR رشد چشمگیر و قابل ملاحظه‌ای را تجربه کرده است.

به گزارش نوش‌آنلاین بیانسه اعلام کرده است که سرمایه گذاری او در این شرکت تنها برای سود آوری نیست. وی در بیانیه‌ای اعلام کرده است این سرمایه گذاری را در جهت گسترش ایده استفاده از نوشیدنی‌های آبرسان و تامین بیشتر سلامت بشر در آینده انجام داده است و البته این را هم اعلام کرده که این سرمایه گذاری در جهت جایگاه یابی هر چه بیشتر یک زن در جامعه آمریکا به عنوان یک رهبر انجام شده است.

مدوتا و ویتا کوکو (Vita Coco)

همکاری بین مدونا خواننده، ترانه‌سرا، بازیگر و البته کارآفرین بین‌المللی با شرکت ویتاکوکو که در تولید نوشیدنی آب نارگیل تخصص دارد، یکی از مشهور‌ترین موارد مربوط به همکاری یک چهره مشهور با صنعت نوشیدنی است. مدونا در سال ۲۰۱۰ در این شرکت یک و نیم میلیون دلار سرمایه گذاری کرد و بار تبلیغات این شرکت را هم بر عهده گرفت. با همین تمهید بود که شرکت ویتا کوکو پس از سرمایه گذاری مدونا رشد وحشتانک ۱۶۸ درصد را در فروش تجربه کرده است.

پس از مدونا، دمی‌مور و متیو مک کانهی هم در شرکت ویتاکوکو سرمایه گذاری کردند و این شرکت اکنون دارای یک برند قوی و جا افتاده در بازار است.

کوبی برایانت و بادی آرمور (BODYARMOR)

چهره‌های ورزشی و نوشیدنی‌های ورزشی  یار جدا نشدنی در صنعت تبلیغات نوشیدنی هستند. در سال ۲۰۱۴ کوبی برایانت یکی از اسطوره‌های بسکتبال آمریکا در شرکت نوشیدنی بادی آرمور میلیون‌ها دلار سرمایه گذاری کرد.

از زمان این سرمایه گذاری موفق بادی آرمو توانسته است بسیاری از چهره‌های مشهور دیگر بسکتبال آمریکا مانند جیمز‌هاردن، ریچارد شرمن و… را هم به خود جلب کند و به کسب کار خود رونق ببخشد.

فیفتی سنت و آب ویتامینه

فیفتی سنت یا‌‌ همان کورتیس جیمز جکسون سوم بازیگر آمریکایی با سرمایه گذاری در آب ویتامینه یکی دیگر از چهره‌هایی مشهوری است که جضوری پر و سر صدا در صنعت نوشیدنی جهان داشته است. شرکت  آب ویتامینه (VitaminWater) پس از مشاهده موفقیت فیفتی سنت در تبلیغات ریبوک و… او  را به بخشی مهمی‌از سیستم بازاریابی خودش تبدیل کرد.

فیفتی سنت با مبلغ بسیار پایینی بخشی از سهام این شرکت را خرید و بخت و اقبال او وقتی بیشتر شد که کوکاکولا در سال۲۰۰۷ سهام این شرکت را خرید. فیفتی سنت همچنان در تبلیغات محصولات این شکرت حضور دارد زیرا این یک بازی برد- برد بین آنهاست.

ستاره‌ها و شرکت CORE

شرکت CORE یک شرکت تولید کننده آب بسته بندی شده در لوس آنجلس است و توانسته ستاره‌های بسیاری را برای همکاری با خود و سرمایه گذاری متقاعد کند. از کتی پری گرفته تا بکی جی، مکس مارتین و…

کتی پری در تبلیغات شرکت CORE سنگ تمام گذاشته و می‌می‌گوید بسته بندی و مزه محصولات آن عالی است و باید در مسیر آبرسانی بیشتر به بدن این آب بسته بندی شده این شرکت را مصرف کرد. امروز با سرمایه گذاری چهره‌های مشهور هنری، شرکت CORE به یک نام بزرگ در صنعت آب بسته بندی آمریکا تبدیل شده است.

آکوا هیدارت (Aquahydrate) و سپاسگزاری ابدی از ستاره‌ها

آکوا هیدارت شرکت روبراهی نبود تا اینکه مارک والبرگ بازیگر معروف‌هالیوود و نامزد جایزه بهترین بازیگر مکمل مرد اسکار در فیل رفتگان به داد آن رسید و سرمایه گذار آن شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین پس از والبرگ شان کامز بازیگر و طراح مد که با نام دیدی مشهور است به جرگه سرمایه گذاران این شرکت پیوست. محصولات آکوا هیدارت پس از این سرمایه گذاری و قرار گرفتن در چند صحنه از فیلم‌های والبرگ، فروش بسیار خوبی را تجربه کرد.

 

 

کد خبر : 5031 تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۵/۲۶ - ۱۵:۲۴

بیشتر بخوانید

نظر شما