کارکان صنعت نوشیدنی
مارک ترون پاسخ می‌دهد

صنعت نوشیدنی چگونه می‌تواند بهترین استعدادها را جذب کند؟

چگونه می‌توان بهترین استعدادها را جذب کسب‌وکارهای صنعت نوشیدنی کرد؟ در این مطلب نظر مارک ترون را در پاسخ به این پرسش می‌خوانید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین مارک ترون یکی از مشهورترین مدیران شرکت‌های نوشیدنی در جهان نقطه نظر خود را درباره‌ این پرسش اینگونه توضیح می‌دهد:

با یک برنامه‌ منسجم جذب نیرو و آموزش می‌توان بهترین استعدادها را جذب کسب‌وکارهای صنعت نوشیدنی کرد. درواقع وجود برنامه‌های منسجم برای جذب نیرو در صنعت نوشیدنی مانند سایر صنایع بسیار حیاتی است. صنعت ما بسیاری رقابتی‌تر از گذشته شده و به همین دلیل شرکت‌ها مدام به دنبال نوآوری و استفاده از فناوری‌های مدرن هستند و می‌خواهند در تعامل مستمر با مصرف‌کننده‌ها و فروشنده‌ها باشند. به همین دلیل باید افرادی را جذب کرد که مهارت مورد نیاز، ذهنیت و گرایش‌های مناسبی داشته باشند. باید نیروی ماهری بسازید که بتواند نیازمندی‌های مصرف‌کننده را تخمین بزند و بر اساس آن به نوآوری بپردازد. هم اکنون در شرکت‌های نوشیدنی پیشرو دیده می‌شود که چگونه یک برنامه‌ آموزشی برای کسب‌وکار ارزش می‌آفریند. افرادی که آموزش می‌بینند در یکپارچگی بیشتری با یکدیگر و با سازمان کار می‌کنند، نگاهی جدید و ایده‌هایی نو دارند و با سطح انرژی بالاتری فعالیت می‌کنند.

کد خبر : 3772 تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۳/۲۱ - ۲۲:۴۳

بیشتر بخوانید

نظر شما