پیگیری برنامه جامع پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالاهای سلامت‌محور/ ابلاغ دستورالعمل برگزاری نمایشگاه‌های سلامت‌محور

پیگیری برنامه جامع پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالاهای سلامت‌محور/ ابلاغ دستورالعمل برگزاری نمایشگاه‌های سلامت‌محور

اولین نشست تخصصی پیشگیری و مقابله با قاچاق کالاهای سلامت محور در سال ۹۸، به منظور اجرای قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز و پیگیری برنامه جامع پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالاهای سلامت محور برگزار شد.

کد خبر : 36525 تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۱/۲۶ - ۱۶:۲۹

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین،نشست تخصصی پیشگیری و مقابله با قاچاق کالاهای سلامت محور با اولویت مقابله با عرضه دارو و مکمل در عطاری­ها و باشگاه­های بدنسازی و برنامه عملیاتی سال جاری؛ و با حضور دکتر هندیانی، معاون پیشگیری و کاهش تقاضای ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز و نمایندگانی از وزارت بهداشت، وزارت ورزش و جوانان، سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولید کنندگان، سازمان تعزیرات حکومتی، نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، دادسرای ویژه جرائم پزشکی و دارویی و ادارات کل تخصصی سازمان به میزبانی دفتر بازرسی، رسیدگی به شکایات و امور حقوقی سازمان غذا و دارو برگزار شد.

بر اساس این گزارش، ضمن ارائه گزارش عملکرد تاکید شد در ابلاغ دستورالعمل انبار، توزیع، پخش و نمایشگاه­های سلامت محور از سوی سازمان غذا و دارو تسریع شده و تفاهم­نامه مشترک بین دستگاه­های درگیر امضا و اجرایی شود.

عبدالله هندیانی در این نشست با اشاره یه اینکه رویکرد ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز پیشگیرانه بوده و مقابله در مرحله بعد قرار می گیرد، عنوان کرد: باید از ظرفیت اعضای کمیته های پیشگیری و مقابله با قاچاق و دستگاه ها استفاده کرد تا به نتیجه مطلوب برسیم.

معاون پیشگیری و کاهش تقاضای ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز افزود: اولویت بندی گروه های کالایی در این راستا حائز اهمیت است. همچنین با ید از ظرفیت سندیکاها و اتحادیه ها نیز استفاده شده تا پیشرفت حاصل شود.

منبع: ایفدانا

نظر شما