سبک ایتالیایی و مدرن در کافه‌رستورانی با نمای کروی

سبک ایتالیایی و مدرن در کافه‌رستورانی با نمای کروی

کافه‌رستورانی ایتالیایی و مدرن با نمایی از کره از ترکیب شیشه و فلز استفاده شده است که توانسته با هندسه خاص خود فضای روشن و مدرنی را برای کافه‌رستوران ایجاد کند.

کد خبر : 36459 تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۱/۲۶ - ۱۰:۴۱

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین، کافه‌رستورانی در قسمت پایینی یک کره در پاییز در سال  ۲۰۱۸ توسط گروه معماری Heliotrope ساخته شده است.این کافه‌رستوران سه طبقه همانند یک جنگل سرسبز طراحی شده است که مساحتی برابر با ۱۹۰۰ فوت مربع دارد و ظرفیت آن ۵۰ نفر است. برای طراحی نمای این کافه‌رستوران، از ترکیب شیشه و فلز استفاده شده است که توانسته با هندسه خاص خود فضای روشن و مدرنی را برای کافه‌رستوران ایجاد کند.

طراحی داخلی رستوران
طراحی داخلی رستوران ایتالیایی

می توان گفت ایده طراحی کافه‌رستوران از سکه گرفته شده که در داخل و خارج رستوران قابل مشاهده است. از سنگ مرمر ایتالیایی برای میزهای پیشخوان استفاده شده و دیوارهای داخلی به رنگ های مانند سفید و صورتی دارند.در این رستوران غذا و نوشیدنی ایتالیایی با همان فرهنگ سرو می شود و می‌توان رنگ و دیزاین غذاها و نوشیدنی‌های خاص را در دکوارسیون دید،برای مثال پیتزا مارگاریتا؛در ترکیب سنگ مرمر سفید، کاشی های صورتی،نعناع و گیاهان جنگلی مشاهده کرد این ترکیب به طور ملایم نشان دهنده  پرچم ایتالیا نیز می باشد.

رنگ صورتی در طراحی داخلی رستوران

قفسه های ساخته شده از برنج برای نگهداری نوشیدنی‌ها طراحی شده اند.برنج در دیگر نقاط کافه‌رستوران مانند آینه توالت به کار برده شده است.

طراحی مبلمان گرد برای رستوران

معمار این پروژه می‌گوید: ساخت این کافه‌رستوران مانند ساخت یک کشتی درون یک بطری بوده است.به علت کروی بودن فضا،اماکن مانور و جایگذاری آشپزخانه و اجاق ها یک چالش به شمار می آمد.همچنین به دلیل فرم ظاهری ساختمان و سیستم مکانیکی پیشرفته در بالا وپایین رستوران،نگهداری از گیاهان سختی‌های خاص خود را داشته است.

معماری و طراحی داخلی کافه‌رستوران باعث ایجاد سبک کلاسیک در یک زبان مدرن شده است. می‌توان گفت در این رستوران غذا و معماری با هم آمیخته شده اند در حالی که به سنت‌هایی غذای ایتالیا احترام گذاشته شده است اما در عین حال به ساختار مدرن نیز توجه شده است.

طراحی رستوران مدرن متناسب با سبک ایتالیایی
طراحی نمای رستوران
منبع: آرل

نظر شما