افزایش گرایش ترک‌ها به نوشیدنی‌های ارگانیک

افزایش گرایش ترک‌ها به نوشیدنی‌های ارگانیک

با افزایش آگاهی از خطرات ناشی از نوشیدنی‌های دارای مواد افزودنی، تقاضای مصرف‌کنندگان برای نوشیدنی‌های دارای مزایای سلامتی در ترکیه افزایش یافت.

کد خبر : 36390 تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۱/۲۴ - ۱۷:۲۵

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین، نوشیدنی‌های ارگانیک با مزایای سلامتی ترکیه در سال ۲۰۱۸ روند رو به رشدی را  تجربه کرد. با افزایش آگاهی از خطرات ناشی از نوشیدنی‌های دارای مواد افزودنی، تقاضای مصرف‌کنندگان برای نوشیدنی های دارای مزایای سلامتی افزایش یافت.

آب بسته‌بندی سهم عمده‌ای از کل بازار نوشیدنی طبیعی با مزایای سلامتی را در ترکیه دارد به این معنی که عملکرد این دسته بر رشد کلی ارزش تاثیر می گذارد. تقاضای مصرف‌کنندگان برای آب بسته‌بندی به دلیل کم بودن کیفیت آب شیرین در شهرهای این کشور است.

در سال ۲۰۱۸، آب بسته‌بندی ارگانیک گازدار و آب پرتقال صد درصد در ترکیه بالاترین میزان رشد را نشان دادند. بر پایه گزارش یورومونیتور، پیش‌بینی می‌شود این روند در مدت زمان پیش بینی‌شده ادامه یابد. همچنین انتظار می‌رود تقاضای مصرف‌کنندگان برای محصولات طبیعی همچنان منجر به فروش بیشتر این محصولات شود.

در سال ۲۰۱۸، سهم فروش برند نوشیدنی Sirmagrup Icecek به میزان قابل توجهی افزایش یافت و بازار Nestlé Waters Gida ve Mesrubat را به دست آورد. هر دو شرکت ارزش سهام بالایی را نسبت به تولیدکنندگان پیشرو خود در آب‌های بسته‌بندی کارکردی با مزایای سلامتی دارند.
شرکت های محلی دارای بیشترین سهم کل فروش هستند

در سال ۲۰۱۸ در ترکیه عمدتا به علت سهم بالای شرکت های کوچک تولیدکنندگان آب بسته‌بندی، محیط رقابتی برای نوشیدنی‌های طبیعی و سالم بسیار کم بود. در پایان دوره بازبینی، حدود ۲۵۰ تولیدکننده آب بسته‌بندی که اکثرا از تولیدکنندگان کوچک محلی تشکیل شده بودند امادر نتیجه سهم “others” بسیار زیاد بود.

در دو سال گذشته از دوره بازبینی، تعداد زیادی از محصولات جدید نوشیدنی طبیعی سالم در ترکیه به عنوان یک استراتژی برای افزایش سهام شرکت‌ها راه اندازی شد. این در پاسخ به تقاضای مصرف کنندگان برای نوشیدنی هایی است که طبیعتا سالم اما متمایز هستند، بود.

نظر شما