برنامه رییس جدید سازمان مالیات برای افزایش درآمد مالیاتی

ابلاغ نرخ صفر مالیات بر درآمد صادراتی/ محرومیت صادرکنندگان متخلف ارزی از معافیت مالیاتی

مدیر کل دفتر رسیدگی و استرداد سازمان امور مالیاتی تاکید کرد نرخ صفر مالیاتی برای مالیات عملکرد سال های ۹۷ و ۹۸ درصورت بازنگرداندن ارز صادراتی به چرخه اقتصادی کشور اعمال نخواهد شد.

کد خبر : 36370 تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۱/۲۴ - ۱۳:۱۰

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین، مدیر کل دفتر رسیدگی و استرداد سازمان امور مالیاتی در بخشنامه‌ای به ادارات کل امور مالیاتی، تاکید کرد: هرگونه نرخ صفر مالیاتی و معافیت مالیاتی برای درآمدهای حاصل از صادرات کالا و خدمات از جمله کالاهای غیرنفتی، محصولات بخش کشاورزی، مواد خام و همچنین استرداد مالیات و عوارض موضوع ماده ۱۳ قانون مالیات بر ارزش افزوده در مواردی که ارز حاصل از صادرات طبق مقررات بانک مرکزی به چرخه اقتصاد کشور بازگردانده نشود، برای عملکرد سالهای ۹۷ و ۹۸قابل اعمال نخواهد بود.

گفتنی است، بر اساس آمارها از بیش از ۴۳ میلیارد دلار ارز حاصل از صادرات حدود دو سوم آن به سامانه نیما بازگردانده نشده است.

همچنین در این بخشنامه تاکید شده است، اعطای هرگونه مشوق و جوایز صادراتی برای صادرکنندگان منوط به حصول اطمینان از برگشت ارز حاصل از صادرات به چرخه اقتصاد کشور براساس قوانین و مقررات (دستورالعمل بانک مرکزی) است.

درانتهای این بخشنامه آمده است، تا زمان ارسال بخشنامه و ابلاغ مقررات و دستورالعمل بانک مرکزی و رعایت کلیه مقررات از سوی مودیان، از هرگونه استرداد مالیات ارزش افزوده صرفا به صادرکنندگان کالا در سالهای ۹۷ و ۹۸ خودداری شود.

منبع: تسنیم

نظر شما