درخواست نماینده سیاهکل درباره مطالبات چایکاران

اعتراض نماینده رودسر به قیمت خرید تضمینی برگ سبز چای درجه ۲

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی و نماینده رودسر و املش گفت: هزار و ۸۰۰ تومان برای خرید برگ سبز چای درجه دوم به نفع چایکاران گیلانی نیست.

کد خبر : 36348 تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۱/۲۳ - ۱۸:۴۵

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین اسدالله عباسی در جلسه شورای برنامه‌ریزی استان گیلان در رشت با گله‌مندی از میزان قیمت خرید برگ سبز چای درجه دوم خاطرنشان کرد: در حال حاضر قیمت برگ سبز چای درجه دوم، هزار و ۸۰۰ تومان است و با توجه به آنکه ۷۵ درصد از چای برداشت شده درجه دوم است، این میزان برای چایکاران به صرفه نیست.

هفته گدشته شورای عالی اقتصاد نرخ خرید تضمینی چای در سال ۱۳۹۸ را اعلام کرد. بنا به تصمیم این شورا در سال ۱۳۹۸ چای درجه یک ۳ هزار و ۲۷۵ تومان وچای درجه دو  ۱۸۴۹ تومان و ۲ ریال خرید تضمینی خواهند شد.

این تصمیم واکنش‌هایی را میان فعالان صنعت چای در بر داشت.نعمت یاورزاده رئیس پیشین سندیکای کارخانجات چای شمال این قیمت گذاری را غیرمنصفانه ارزیابی کرد.

علی رمضانی رئیس اتحادیه چایکاران نیز گفت که این تصمیم بدون حضور نماینده واقعی چایکاران گرفته شده و پیامدهای فاجعه باری خواهد داشت.

در تازه‌ترین واکنش‌ها حبیب جهانساز رییس سازمان چای اعلام کرده است که نرخ‌های اعلام شده خرید برگ سبز چای نرخ پایه بوده و قیمت واقعی چای نیست و این سازمان انتظار دارد کارخانجات چایسازی و فرآوری چای شمال نیز نسبت به خریداری برگ سبز از کشاورزان با قیمت‌های بالاتر از نرخ‌های شورای اقتصاد اقدام کنند.

نظرات شما

  1. احمدی فر ۱۳۹۸/۰۱/۲۴

    این که فقط یک سری مسئولین گیلان بعد تصویب مسله ای داد میزنن فقط یک شوی تبلیغاتیه !!!
    اگر حرفشون در کشور بخر داشت توی این همه سال قبل کاری به حرفشون اعتنا میکردن.

نظر شما