درخواست نماینده سیاهکل درباره مطالبات چایکاران
واکنش به درخواست سازمان چای درباره خرید بالاتر از نرخ خرید تضمینی توسط کارخانه‌ها

اگر تولید چای می‌صرفید خود به خود بیشترین مبلغ به کشاورز پرداخت می‌شد

نعمت یاورزاده در واکنش به درخواست رییس سازمان چای مبنی بر اینکه کارخانجات چای کشاورزان را بالاتر از نرخ خرید تضمینی بخرند، نوشت که اگر تولید چای برای کارخانه دار صرفه اقتصادی داشت، خود به خود بیشترین مبلغ به کشاور پرداخت می‌شد.

کد خبر : 36326 تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۱/۲۳ - ۱۱:۴۰

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین حبیب جهانساز رییس سازمان چای در واکنش به اظهارنظرها و انتقادهایی که درباره نرخ خرید تضمینی چای در سال ۹۸  اعلام کرده است که نرخ‌های اعلام شده خرید برگ سبز چای نرخ پایه بوده و قیمت واقعی چای نیست و این سازمان انتظار دارد کارخانجات چایسازی و فرآوری چای شمال نیز نسبت به خریداری برگ سبز از کشاورزان با قیمت‌های بالاتر از نرخ‌های شورای اقتصاد اقدام کنند.

نعمت یاورزاده از فعالان قدیمی صنعت چای کشور و رییس سابق سندیکای کارخانجات چای شمال در واکنش به این انتظار و درخواست سازمان چای نوشته است:«اگر تولید چای برای کارخانه دار صرفه اقتصادی داشته باشد، به علت کمبود برگ سبز نسبت به ظرفیت کارخانه‌ها خود به خود بیشترین مبلغ به کشاورز پرداخت می‌شد. کاش گوش شنوایی بود که با تجمیع و برنامه‌ریزی بیشترین درآمد از فروش چای حاصل می‌شد و با کنترل و برنامه ریزی سهم کشاورز چایکار پرداخت می‌شد. دست یافتن به این امر بسیار ساده امکان پذیر است و در اکثر کشور های تولید کننده چای انجام می‌شود.»

 

نظر شما