خطر مصرف مکمل‌های تغذیه‌ای غیر مجاز
مدیرکل امور فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو هشدار داد؛

خطر مصرف مکمل‌های تغذیه‌ای غیر مجاز

مدیرکل امور فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو گفت: مکمل های تغذیه ای فقط باید در داروخانه خرید و فروش شود و فروش مکمل های تغذیه ای و ورزشی در باشگاه های ورزشی غیرمجاز و تخلف است.

کد خبر : 36256 تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۱/۲۲ - ۱۳:۳۲

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین، مهناز خانوی گفت: این اطلاع رسانی‌ها با این هدف صورت می گیرد که به ورزشکاران اطلاع داده شود که استفاده از مکمل بدون تجویز پزشک یا متخصص تغذیه و بدون تهیه از داروخانه عوارض جدی دارد.

وی تاکید کرد: مکمل های تغذیه ای چه تولید داخل و چه وارداتی باید برچسب اصالت داشته باشد؛ فرآورده ای که برچسب اصالت ندارد یا هنگام تست برچسب اصالت، اطلاعات آن منطبق بر اطلاعات محصول نیست، از وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو قاچاق و تقلبی محسوب می شود.

وی از مردم خواست هنگام خرید مکمل های تغذیه‌ای حتما به برچسب اصالت و به اصالت آن برچسب دقت کنند.

مدیرکل امور فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو، اظهار داشت: مکمل های تغذیه ای فقط باید در داروخانه خرید و فروش شود و فروش مکمل های تغذیه ای و ورزشی در باشگاه های ورزشی غیرمجاز و تخلف است.

خانوی افزود: در تمام استان ها، معاونت های غذا به کمک صنف مربوطه و نیروی انتظامی و با همکاری مراجع قضایی، باشگاه های ورزشی و عطاری ها را بازرسی و نظارت می کنند و نمونه های تقلب و قاچاق در عطاری ها و در باشگاه‌ها جمع آوری می‌شود.

به گفته وی، در سال ۹۷، در مجموع برای حدود چهار هزار قلم مکمل تغذیه ای و ورزشی تولید داخل و وارداتی، مجوز صادر شد.

منبع: ایرنا

نظر شما