آشنایی با ۵ واژه تخصصی در صنعت قهوه

سازمان جهانی قهوه ICO، مهمترین سازمان بین المللی در مورد قهوه است. این سازمان متشکل از کشورهای صادر کننده و واردکننده قهوه در جهان است.

کد خبر : 36184 تاریخ انتشار:۱۳۹۸/۰۱/۲۰ - ۱۴:۵۰

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین در این مطلب به نقل از خانه قهوه با چند اصطلاح مهم در حوزه قهوه آشنا می‌شوید:

قهوه فوری(Instant coffee)

قهوه فوری یا قهوه آماده و یا پودر قهوه ، یک نوشیدنی بدست آمده از دانه های فرآوری شده است.قهوه فوری درمقیاس تجاری به یکی از روشهای خشک کردن انجمادی و یا خشک کردن پاششی تولید می شود.قهوه فوری بصورت مایع غلیظ نیز تولید می شود که به آن قهوه محلول می گویند.در کشور ما قهوه فوری را با نام تجاری نسکافه می شناسند، از مزایای قهوه های فوری می توان سرعت آماده سازی نوشیدنی ، حمل و نقل اسانتر و دسترسی بهتر نام برد.قهوه فوری اگر در محل خشک، خنک ودور از نور مستقیم نگهداری نشود، قابلیت فاسد شدن را دارد.

دانه سخت چگال (Hard bean)

اصطلاحی است که به دانه هائی از قهوه گفته میشودکه دراین ارتفاعات بالاتر از ۱۲۰۰ متر ی از سطح دریا رشد می کنند.در ارتفاعات بر اثر کاهش فشار هوا و آب و هوای ملایم تر روند رشدگیلاسهای قهوه کندتر، قهوه ها چگال تر و با کیفیت تر می گردند.

سازمان جهانی قهوه(International coffee organization)

سازمان جهانی قهوه ICO ،مهمترین سازمان بین المللی در مورد قهوه است. این سازمان متشکل از کشورهای صادر کننده و واردکننده قهوه در جهان می باشد، سعی بر رفع چالشهای موجود از طریق همکاریهای بین المللی دارد.کشورهای عضو این سازمان ۹۸ درصد تولید قهوه جهان و۶۷ درصد از مصرف جهانی قهوه را در اختیار  دارند.

نصف با کافئین، نصف بی کافئین(Half caff)

نوشیدنی قهوه است که ازترکیب نیمی قهوه معمولی و نیمی قهوه بدون کافئین تهیه شده باشد.

فرآوری عسلی قهوه(Honey process)

در درجه اول باید متذکر شویم که هیچگونه عسلی در این فرآوری استفاده نمی شود، فرآوری عسلی قهوه به نوعی از فرآوری گیلاسهای قهوه گفته می شود که در آن موسیلاژ را از روی پارشومنت قهوه جدا نمی سازند و در مراحل مختلف آنرا در معرض نور وحرارت قرار می دهند، فراوری عسلی بنا به میزان موسیلاژ باقی مانده بر روی پارشومنت و نحوه اعمال نور وحرارت بر آنها، نامهای متفاوتی چون فراوری عسلیَ قرمز، سیاه، زرد به خود می گیرد.

فرآوری عسلی سفید کاملا متفاوت بوده چون پالپهای و موسیلاژ توسط فشار اب برداشته می شوند.

نظر شما