تحقیقات علمی جدید درباره درجه مناسب مصرف چای

نتایج پژوهش جدید درباره تاثیر مصرف چای داغ در پیشگیری از آب سیاه

بنا به یک پژوهش جدید که در ژورنال چشم پزشکی بریتانیا منتشر شد، دانشمندان معتقدند که ارتباط نزدیکی بین نوشیدن روزانه چای داغ و پیشگیری از خطر ابتلا به اختلال چشمی «گلوکوم» یا آب‌سیاه وجود دارد.

کد خبر : 35212 تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۱۲/۲۹ - ۱۵:۱۵

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین، آب‌سیاه یک اختلال چشمی است که بر روی عصب چشم و بینایی اثر می گذارد و اگر معالجه نشود موجب کوری می شود. آب‌سیاه اغلب در سنین بالا رخ می دهد و موارد آن در زنان بالاتر از مردان است.

البته گذشته از جنسیت، عوامل دیگری نیز می تواند در ابتلا به آب‌سیاه دست داشته باشند. ولی مطالعات جدید پیشنهاد می کند که مصرف چای داغ کافئین‌دار می تواند در سلامت چشم و بینایی، و پیشگیری از آب‌سیاه مفید باشد.

در این پژوهش که بین سالهای ۲۰۰۵ و ۲۰۰۶ آغاز شد، ۱,۶۷۸ نفر شرکت کردند که ۵ درصد از آنها آب‌سیاه داشتند. وقتی پژوهشگران پرسشنامه آنها را مورد بررسی قرار دادند، متوجه شدند که افرادی که روزی حداقل یک فنجان چای داغ کافئین دار نوشیده بودند، درصد ابتلا به آب‌سیاه در آنها ۷۴ درصد کمتر بود. ولی محققین ارتباطی بین چای بدون کافئین، قهوه، و آیس تی (چای سرد) و پیشگیری از آب‌سیاه پیدا نکردند.

نتایج این آزمایش بر اساس پاسخ شرکت کنندگان بود و هنوز جای مطالعه بیشتری دارد.

در هر صورت، نوشیدن یک فنجان چای داغ با کافئین ضرری ندارد؛ نه تنها به آدم می چسبد بلکه برای هوشیار شدن، پائین آوردن فشار خون و کلسترول می تواند مفید باشد.

نظر شما