برگزاری جشنواره ایده‌های برتر بخش کشاورزی

انتقاد یک مقام مسئول از افزایش مشکلات توزیع چای به دلیل تصمیمات آنی مسئولان

رئیس اتحادیه بانکداران مواد غذایی، برنج و حبوبات با انتقادر از تصمیمات آنی مسئولان درباره اختصاص ارز ۴۲۰۰ تومانی به چای گفت: این تصمیمات سبب ایجاد مشکلاتی در توزیع چای شد.

کد خبر : 35009 تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۱۲/۲۵ - ۲۲:۱۲

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین، محمد آقاطاهر در رابطه با افزایش قیمت چای وارداتی در کشور گفت: وضعیت چای کشور خوب بود تا اینکه تصمیم دولت بر این شد که ارز ۴۲۰۰ تومانی را از واردات چای بردارد اما از آنجایی که دولت به یکباره نظرش را تغییر داد، مقرر شد این ارز تا پایان سال ۹۷ به چای وارداتی داده شود‌.

وی افزود: این اقدام دولت باعث شد قیمت چای در کشور افزایش پیدا کند و دچار نوسان شود. در حال حاضر به اندازه کافی چای در کشور وجود دارد و در این زمینه کسری نداریم. با آنکه قیمت چای بالا رفته اما به مقدار نیاز در کشور چای موجود است.

رئیس اتحادیه بنکداران موادغذایی، برنج و حبوبات با اشاره به این نکته که برخی تصمیمات نادرست مسئولان و سودجویی برخی باعث برهم خوردن تنظیم بازار شده است، خاطرنشان کرد: برخی تصمیمات آنی مسئولان باعث شد در زمینه توزیع چای به مشکل بر بخوریم که در حال رفع این مشکل هستیم. متاسفانه تصمیمات آنی و خلق‌الساعه‌ای که توسط مسئولین گرفته می شود اوضاع بازار را دگرگون کرده و کشور را با چالش مواجه می‌کند.

منبع: اعتمادآنلاین

نظر شما