افزایش گرایش هندی‌ها به خرید آب بسته‌بندی گالنی

مورد عجیب آلمان در مصرف آب

آلمان کشوری پرآب است. در این کشور سالانه ۱۸۸ میلیارد مترمکعب آب بازتولید می‌شود، اما سالانه تنها ۱۷ درصد این مقدار آب در آلمان مصرف می‌شود و ۸۳ درصد آب باقی مانده بدون استفاده می‌ماند.

کد خبر : 34959 تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۱۲/۲۴ - ۲۱:۳۹

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین فناوری پیشرفته در آلمان و شمار بسیار منابع آب در این کشور و روحیه صرفه‌جویی در مصرف آب توسط شهروندان این کشور مصرف کم آب در آلمان را توجیه می کند. بی‌سبب نیست که آلمان با مصرف سرانه ۱۲۱ لیتر آب در روز در راس کشورهای کم‌مصرف آب جهان قرار دارد.

سه چهارم (۸/ ۷۲ ٪) پاسخ دهندگان به نظرخواهی جدید موسسه (GfK) بر این نظرند که آنها در مصرف آب دقت فراوانی می‌کنند. این در حالی است که منابع آبی در آلمان بسیارند و احتیاجی جدی به این صرفه‌جویی نیست.

اما صرفه‌جویی در مصرف آب هم‌زمان به معنای صرفه‌جویی در مصرف انرژی برای گرم کردن آب نیز است و همین صرفه‌جویی سبب مصرف کمتر انرژی شهروندان آلمان و در نهایت صرفه‌جویی در پرداخت بهای انرژی در این کشور می‌شود.

در مجموع ۶۷ درصد پاسخ‌دهندگان به سوالات موسسه نظرخواهی (GfK) دلیل عمده‌شان برای مصرف کم آب آگاهی از وضعیت اقلیمی کشورشان و جهان بوده است. آنها دلیل دوم خود را برای صرفه جویی در مصرف آب (۸/ ۵۸ ٪) صرفه‌جویی مالی اعلام کرده‌اند.

اما آنچه بسیاری از شهروندان آلمان هنوز نمی‌دانند این نکته است که آب آشامیدنی نیز همچون دیگر مواد خوراکی دارای تاریخ مصرف است و نگهداری آب پس از مدتی می‌تواند به سلامتی شهروندان آسیب برساند.

نظر شما