9 روش برای تبلیغات موثر در صنعت نوشیدنی

افزایش پرونده‌های تبلیغات غیرمجاز محصولات سلامت محور در سال ۹۷

مدیرکل دفتر بازرسی و رسیدگی به شکایات و امور حقوقی سازمان غذا و دارو با اشاره به مصوبه خوب خردادماه مجلس در حوزه تبلیغات غیرمجاز، گفت: در حال حاضر تمامی موارد تبلیغات غیرمجاز فرآورده های غیر قانونی رصد و از سوی مراجع ذیصلاح پیگیری و برخورد می‌شود.

کد خبر : 34923 تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۱۲/۲۳ - ۲۱:۱۶

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین کتر شهریار اسلامی تبار در مراسم برگزاری کارگاه آموزشی پیگیری “دعاوی در نظام قضایی و شبه قضایی” گفت: جلد اول مجموعه کامل قوانین و مقررات حقوقی سازمان غذا و دارو تهیه شده است که در پایان این کارگاه رونمایی خواهد شد.

وی با اشاره به گزارش عملکرد اداره بازرسی سازمان غذا و دارو در سه سال گذشته، عنوان کرد: با توجه به حساسیت بیشتر در حوزه بازرسی روی محصولات سلامت محور، میزان پرونده‌هایی که منجر به ارائه نظریه حقوقی شده، افزایش یافته است.

مدیرکل حقوقی و بازرسی سازمان غذا و دارو با بیان اینکه این سازمان در بین بیش از ۶۰ دستگاه اجرایی، جزء معدود مراجعی است که فعالیت های خود را در حوزه بازرسی آسیب‌شناسی می‌کند، عنوان کرد: در سال ۹۶ تعداد پرونده‌ها ۲۳۰ مورد بود که این تعداد در سال ۹۷ به ۴۰۰ مورد پرونده حقوقی و نظریه حقوقی رسیده است.

وی با اشاره به فراوانی پرونده های حقوقی در اداره کل بازرسی سازمان غذا و دارو تصریح کرد: اولین رتبه در حوزه پرونده‌های حقوقی و بازرسی مربوط به دارو بوده که از ۳۸ مورد در سال ۹۶ به ۱۰۰ مورد رسیده است، این تعداد در حوزه تجهیزات پزشکی از ۱۳ به ۱۶ مورد و در حوزه مواد غذایی آشامیدنی از ۳۰ به ۷۰ مورد رسیده است.

اسلامی‌تبار با تاکید بر اینکه قاچاق و تقلب در حوزه محصولات سلامت محور روند افزایشی داشته است، گفت: در سال ۹۷، بیش از ۸۰ هزار مورد بازرسی از تمامی استان‌های کشور صورت گرفته است که منجر به کشف ۶هزار مورد پرونده تخلف کالای غیرمجاز با ارزش ریالی ۳۰ میلیارد تومان شده است.

وی با بیان اینکه هدف از برگزاری کارگاه آموزشی، رسیدگی قضایی و شبه قضایی به پرونده های حوزه سلامت است، عنوان کرد: براین اساس در نظر داریم بین تخلف، شبه جرم و جرم، تمیز قائل شده و با آسیب‌شناسی پرونده‌ها به سمت کاهش تخلفات پیش برویم.

وی یکی از دستاوردهای این اداره کل را مصوبه خرداد ماه مجلس در حوزه تبلیغات غیر مجاز دانست و گفت: خوشبختانه در حال حاضر تمامی موارد تبلیغات غیر مجاز فرآورده های غیر قانونی، رصد و از سوی مراجع ذیصلاح پیگیری و برخورد می‌شود.

نظر شما