صادرات شیر خشک اطفال توسط واحدهای تولیدی مجاز شد

صادرات شیر خشک اطفال توسط واحدهای تولیدی مجاز شد

وزیر صنعت، معدن و تجارت طی نامه ای به رئیس کل گمرک، لغو ممنوعیت صادرات برخی اقلام از جمله صادرات شیر خشک اطفال توسط واحدهای تولیدی با مجوز موردی سازمان غذا و دارو را مجاز دانست.

کد خبر : 34887 تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۱۲/۲۳ - ۰۹:۳۲

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین، رضا رحمانی طی نامه‌ای به رئیس کل گمرک، برای مدیریت و تنظیم بازار صادرات برخی کالاهای ممنوعه را مجاز و صادرات برخی کالاها را نیز ممنوع کرد.

بر اساس نامه وزیر صنعت، معدن و تجارت، صادرات شیر خشک اطفال صرفاً توسط واحدهای تولیدی با مجوز موردی سازمان غذا و دارو مجاز شد. همچنین صادرات پودر آب پنیر با نامه رسمی وزارت جهاد کشاورزی مجاز شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین، اواخر مرداد ماه امسال محمد شریعتمداری – وزیر صنعت، معدن و تجارت وقت– در نامه‌ای به رییس کل گمرک ممنوعیت صادرات انواع کاغذ شامل کاغذ چاپ، بسته‌بندی و روزنامه، انواع پیژو، انواع شیرخشک سنتی، انواع شیرخشک اطفال، چای فله و بسته‌بندی و کره در بسته‌بندی‌های بالای ۵۰۰ گرم را از ابتدای شهریورماه اعلام کرد؛ موضوعی که سبب شد دامداران و چایکاران اعتراض خود را به این مصوبه عجیب اعلام کنند.

همچنین صادرات سیب درختی و پرتقال که تا ۸ اسفندماه ممنوع بود، تا ۱۵ فروردین ۹۸ تمدید شد تا همچنان برای تنظیم بازار صادرات این دو محصول میوه ممنوع باشند.

پیرو نامه وزیر صنعت، گمرک نیز طی بخشنامه‌ای به گمرکات اجرایی کشور موضوع ممنوعیت و لغو ممنوعیت صادرات اقلام مذکور را ابلاغ کرد.

منبع: مهر

نظر شما