بررسی دلایل سرمایه گذاری‌ مشترک با عراق
رئیس اتاق بازرگانی ایران و عراق مطرح کرد؛

بررسی دلایل سرمایه گذاری‌ مشترک با عراق

رئیس اتاق بازرگانی ایران و عراق گفت: سیاست کلی عراق، کاستن از تجارت و پرداختن به سرمایه گذاری‌های مشترک است؛ بنابراین باید در پی ایجاد این نوع سرمایه گذاری‌ها، با طرف عراقی باشیم.

کد خبر : 34844 تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۱۲/۲۲ - ۱۱:۰۱

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین، یحیی آل اسحاق در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما گفت: بخش خصوصی می‌تواند در عرصه خدمات بانکی، بیمه‌ای، نرم افزاری، سلامت، آموزشی و فروشگاهی در عراق فعال شود؛ به خصوص اینکه هم اکنون سالانه شش تا هفت میلیون گردشگر، بین ایران و عراق تردد می‌کنند که قابل افزایش به هشت تا نه میلیون نفر است.

رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و عراق، از وزارت بهداشت و درمان درخواست کرد تا به مقوله گردشگری سلامت عراقی‌ها، توجه جدی کند.

همچنین علی آقامحمدی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در این برنامه گفت: بر اساس طرح آمایش، ایران به ۹ منطقه اقتصادی تقسیم شده است و استان‌های مرزی در غرب کشور، موظف به همکاری‌های اقتصادی و تجاری با عراق هستند.

وی افزود: برای توسعه همه جانبه مناسبات با عراق، باید راه آهن، راه و گروه‌های پیشران را که خدمات را توسعه می‌دهند، جدی بگیریم.

در ادامه مهدی نجات نیا، رایزن سابق ایران در عراق هم در این برنامه گفت: ارزش سالانه طرح‌های بازسازی در عراق، در زمینه‌های مختلف ۲۰۰ میلیارد دلار و بازار کالای این کشور، حدود ۸۰ میلیارد دلار است.

وی افزود: شرکت‌های ایرانی باید از تمامی مناقصه‌های روزانه در عراق مطلع و در آنها حاضر باشند.

نجات نیا، برقراری پرواز مستقیم به بصره را یکی از راه‌های توسعه روابط اقتصادی و تجاری با طرف عراقی دانست.

منبع: مهر

نظر شما