خودداری ادارات مالیاتی از استرداد مالیات ارزش افزوده به صادرکنندگان

معافیت مالیاتی مشاغل خرد و کوچک در سال ۹۸

رئیس اتاق اصناف ایران گفت: مقرر شده است تا گروه سوم اصناف که شامل مشاغل خرد و کوچک هستند، با توجه به معافیت‌های مالیاتی، مشمول افزایش مالیات نشوند.

کد خبر : 34816 تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۱۲/۲۱ - ۱۶:۰۲

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین، رئیس اتاق اصناف ایران گفت: در سال جاری مقرر شد تا گروه سوم اصناف که شامل مشاغل خرد و کوچک هستند، مشمول افزایش مالیات نشوند.

سعید ممبینی با اشاره به مشکلات برخی اصناف در رکود یک ساله اخیر و در واکنش به پیشنهاد برخی اصناف برای در نظر گرفتن تنفس مالیاتی در سال جاری اظهار کرد: با توجه به اینکه طی یکی دو سال گذشته شاهد رکود در بازار و مشکلات اقتصادی بوده‌ایم، پیشنهادهایی به سازمان مالیاتی داده شده ولی اتاق اصناف ایران پیشنهادی از جنس تنفس مالیاتی ندارد.

رئیس اتاق اصناف ایران افزود: ما در این شرایط پیشنهاد داده‌ایم که در تعیین مالیات اصناف، سازمان امور مالیاتی با در نظر گرفتن رکود ۲ ساله اخیر و مشکلات اصناف در این مدت، مالیات بر درآمد آنها را تعیین کند.

وی گفت: البته خوشبختانه مقرر شده است تا گروه سوم اصناف که شامل مشاغل خرد و کوچک هستند، با توجه به معافیت‌های مالیاتی، مشمول افزایش مالیات نشوند. به گفته ممبینی، گروه و دسته سوم شامل مشاغلی است که حجم فروش کالا و خدمات آنها طی یک سال کمتر از یک میلیارد تومان است.

منبع: تسنیم

نظر شما