کشف چای خارجی قاچاق در زاهدان

کشف محموله‌ چای قاچاق در هرمزگان

فرمانده انتظامي استان هرمزگان از کشف ۲۱۸ میلیارد ریال انواع کالاي قاچاق از جمله چای طی ۷۲ ساعت گذشته خبر داد.

کد خبر : 34739 تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۱۲/۲۰ - ۱۴:۱۵

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین، عزیزالله ملکی در تشریح این خبر اظهار داشت: ماموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی استان با همکاری ماموران انتظامی با تلاش شبانه‌روزی و اجرای طرح‌های پاک‌سازی نقاط آلوده و اشرافیت کامل بر محورهای مواصلاتی فرعی و اصلی استان طی ۷۲ ساعت گذشته موفق شدند ۷۴ دستگاه خودرو سبک و سنگین حامل کالای قاچاق را شناسایی و توقیف کنند.

وی افزود: در مدت یاد شده با تلاش همه جانبه مأموران ۱۱۳ هزار نخ سیگار، ۳ هزار و ۵۲۰ متر پارچه، ۱۶۴ کیلو چای، ۹ دستگاه لوازم صوتی و تصویری، ۹۲۱ دستگاه لوازم خانگی، ۵۲ هزار لیتر سوخت، ۸ هزار و ۴۲۸ قلم لوازم آرایشی، ۹ تن و ۱۲۰ کیلو برنج، یک‌هزار و ۲۷۹ ثوب البسه و ۱۶۷ راس دام قاچاق کشف شد.

فرمانده انتظامی استان هرمزگان، ارزش ریالی کالاهای کشف‌شده را ۲۱۸ میلیارد و ۷۸۹ میلیون ریال عنوان و بیان کرد: در این رابطه، یک باند کلان قاچاق کالا منهدم و ۱۰۷ متهم نیز دستگیر که برای انجام مراحل قانونی به مراجع قضائی استان معرفی شدند.

ملکی با اشاره به اینکه طی این مدت ۱۱۴ فقره پرونده کشف کالای قاچاق تشکیل شده است، تصریح کرد: از این تعداد ۱۸ پرونده بالای صدمیلیون تومان و ۹۶ فقره پرونده زیر صد میلیون تومان بوده است.

وی تهدید قاچاق را برای استان و کشور تهدید اقتصادی بزرگی دانسته و از عموم شهروندان خواست در صورت مشاهده و برخورد با هرگونه بی‌نظمی و فعالیت مجرمانه قاچاقچیان و افراد سودجو و قانون‌گریز از طریق تماس تلفنی با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰، نیروی انتظامی را در امر مبارزه جدی و قاطعانه با پدیده قاچاق یاری کنند.

منبع: فارس

نظر شما