طراحی دو کافه متقارن

طراحی دو کافه متقارن در یک فرودگاه

به تازگی دو کافه متقارن و متفاوت در فرودگاه کره جنوبی با الهام از طبیعت و گیاهان طراحی شده است که به واسطه پانل شیشه‌ای از بقیه فضای فرودگاه تفکیک شده اند.

کد خبر : 34719 تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۱۲/۲۰ - ۱۶:۲۰

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین، طراحی دو کافه متقارن با ایده استفاده از گیاهان در فرودگاه کره جنوبی توسط گروه UNStudio انجام شده است. در این کافه از عناصر مختلفی از قبیل چوب،شیشه،گیاهان استفاده شده است. فضای نشستن با صندلی های منحنی به دو قسمت از کافه متصل شده است.

کافه “Paris Baguette” و”Coffee@Works” به واسطه پانل شیشه ای از بقیه فضای فرودگاه تفکیک شده اند.نکته جالب توجه در طراحی این دو کافه در نظر گرفتن سقف مجدد است. مابین دو کافه یک نیمکت که با گیاهان دکور شده همچنین برای این نیمکت چراغ های نور تعبیه شده که بتواند منحنی بودن را نیمکت را به خوبی نشان دهد.همانطور که در تصویر مشاهده می‌نمایید روبروی پله ها این دو کافه واقع شده اند متقارن بودن این دو کافه بر زیبایی آن ها افزوده است و مسافران با دیدن این دو کافه توجه شان به خوبی جلب آن ها می شود.وجود گیاهان سبز در ترکیب با چوب فضای آرام تری ایجاد کرده است.

طراحی کافی شاپ در فرودگاه
طراحی کافی شاپ در فرودگاه

برای تکمیل روشنایی در هرکافه از نورپردازی در سقف استفاده شده است. وجود گیاهان توانسته فضایی گرم و صمیمی در عین حال آرام را برای مسافران ایجاد کند.همانطور که در تصاویر زیر نشان داده شده، کف این دو کافی‌شاپ نورپردازی شده است،این طراحی توانسته حریم میزهای در نظرگرفته شده را نیز نشان دهد و فضای روشن تری برای مسافران مهیا کند.

منبع: آرل

نظر شما