آغاز مراودات جدید تجاری میان ایران و روسیه
رایزن بازرگانی ایران در روسیه مطرح کرد

چای از مهمترین اقلام صادراتی ایران به روسیه است

حجم مبادلات تجاری ایران و روسیه نسبت به سال قبل ­۲ درصد رشد داشته و به یک میلیارد و ۷۴۰ میلیون دلار رسیده است که چای یکی از اقلام مهم صادراتی ایران است.

کد خبر : 32929 تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۱۱/۲۳ - ۱۷:۵۹

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین  ​­­فرهاد پرند رایزن بازرگانی ایران در روسیه با اشاره به میزان مبادلات تجاری ایران و روسیه اظهار کرد :حجم مبادلات تجاری ایران و روسیه نیز در سال ۲۰۱۸ نسبت به سال قبل ­۲ درصد رشد داشته و به ۱ میلیارد ۷۴۰ میلیون دلار رسیده است.
رقم صادرات ایران به روسیه در سال ۲۰۱۸ به ارزش ۵۳۳ میلیون دلار رسید در حالیکه در سال ۲۰۱۷ این رقم ۳۹۲ میلیون دلار برآورد شده بود.
وی افزود: ­مهم‌ترین کالا‌های صادراتی ایران به روسیه را پسته، کشمش، خرما، سیب درختی، خیار، گوجه فرنگی، ماهی، میگو، شیر، پنیر، چای، کیوی، کلم، کاهو، مس، وسایل حمل و نقل (شناور)، سیمان، پلاستیک، محصولات صنایع شیمیایی تشکیل داده است.
رایزن بازرگانی ایران در روسیه ادامه داد: حذف دلار در مبادلات، رشد سهم پرداخت‌ها با پول ملی بین دو کشور و موافقت‌های انجام شده برای حل مشکلات گمرکی در سفر رئیس کل گمرک ایران به روسیه به روند رشد مبادلات بازرگانی بین دو کشور تا رسیدن به حد مطلوب کمک خواهد کرد.
­از زمان استقرار رایزنی بازرگانی ایران در روسیه، صادرات ایران از ۳۰۰ میلیون دلار در سال ۲۰۱۶ به ۵۳۳ میلیون دلار در سال ۲۰۱۸ افزایش یافته است.

نظر شما