طراحی یک فروشگاه با بازیافت 60 هزار قوطی نوشیدنی

طراحی یک فروشگاه با بازیافت ۶۰ هزار قوطی نوشیدنی

یک فروشگاه در لندن توسط نسخه‌های چاپی سه بعدی طراحی شده که تقریباً همه متریال آن از بطری‌های پلاستیکی نوشیدنی یک بار مصرف تهیه شده است.

کد خبر : 32862 تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۱۱/۲۲ - ۱۳:۵۶

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین، بازیافت مواد و طراحی داخلی فروشگاه کیف و کفش لوکس و باکیفیت توسط قوطی های بازیافتی و فناوری ۳D Print یک موضوع تئوریک نیست. شما می‌توانید پلاستیک‌های مصرفی نوشیدنی در زندگی مان را کپه ای آشغال بنامید، اما با نگاهی مختصر به فروشگاه لاکچری کیف و کفش لندن در می‌یابیم که فلسفه بازیافت و صفر کردن هزینه اتلاف مواد در مورد این پروژه بسیار صادق است.

این فروشگاه در خیابان ریجنت لندن توسط نسخه های چاپی سه بعدی طراحی شده که تقریباً همه متریال آن از بطری‌های پلاستیکی نوشیدنی یک بار مصرف تهیه شده است. برند Bottletop با همکاری طراحان Krause و Ai Build برنامه ساخت فروشگاه با این رویکرد را هماهنگ کردند. این دو گروه با پرداخت یک سری هزینه و در اقدامی جالب بطری‌های نوشیدنی دور انداخته شده در هند را جمع‌آوری کردند و سپس در فرایند بازیافت از پلاستیک‌های نوشیدنی به عنوان مواد اصلی ساخت پنل های دیوار، دکوراسیون داخلی و اِلمان‌های معماری بهره بردند. جالب اینجاست که محصولات فروشگاه Bottletop توسط دستگاه چاپ سه بعدی ساخته می شوند و شیوه جدیدی از مد و فشن را برای دنیای طراحی تعربف کرده اند.

فرایند تبدیل و بازیافت مواد دارای یک مقر اجتماعی است. “ReFlow” یا همان جریان مجدد یک شرکت هلندی است که تارها و رشته‌های پلاستیکی نوشیدنی بازیافت شده برای دستگاه‌های چاپ سه بعدی را تهیه می کند. این شرکت عنوان کرده که بخشی از سود خود را در اختیار پروژه های محلی قرار می‌دهد تا آنها هم بتوانند جریان اقتصادی خود را با طراحی منحصربه فرد و زیبا افزایش دهند. این کمپانی در وبسایت خود اعلام کرده: مأموریت ما این است که زندگی ۴۰ میلیون جمع کننده ضایعات پلاستیکی غذا و نوشیدنی را که روزانه کمتر از ۲ دلار درآمد دارند را تغییر دهیم.

منبع: آرل

نظر شما