قهوه فلزی

گرمای طولانی نوشيدنی با دانه‌های جادويی قهوه فلزی

نوشيدني‌هاي گرم صبحگاهي مورد علاقه ميليونها انسان روی زمين است، از اين رو تيمي از مخترعان آمريكايي تصميم گرفتند كه اين لذت روزانه را با دانه‌هاي قهوه فلزي بهبود بخشند.

کد خبر : 32859 تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۱۱/۲۲ - ۱۷:۴۰

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین، دانه‌هاي فلزي قهوه كه به Coffee Joulies موسوم هستند، دماي نوشيدني را تا حد قابل نوشيدن پايين آورده و مي‌تواند تا پنج ساعت گرماي آن را حفظ كنند.

اين دانه، انرژي حرارتي اضافي درون نوشيدني را در زماني كه بسيار داغ است جذب كرده و سپس اين انرژي را هنگامي كه نوشيدني شروع به سرد شدن مي‌كند، براي نگهداري دماي آن در حد مطلوب آزاد مي‌كند.

با اينكه اين موضوع با دانش دماپويايي در تضاد قرار دارد، اما اين دانه‌ها از يك ماده خاص غير سمي برخوردارند كه در پوسته استيل ضد زنگ اين دانه‌ها قرار داده‌شده است.

به گفته اين مخترعان، اين ماده در دماي ۱۴۰ درجه فارنهايت ذوب مي‌شود و در زمان ذوب شدن مقادير بسياري از انرژي را جذب مي‌كند. دانه‌هاي Coffee Joulies با اين فناوري مي‌تواند نوشيدني داغ را با سرعت سه ‌برابر معمول خنك كند.

با خنك شدن نوشيدني، اين ماده خاص سفت شده و انرژي جذب شده را آزاد مي‌كند كه بدين ترتيب نوشيدني گرم مي‌ماند.

اين دانه‌های فلزی قهوه در هرگونه نوشيدني داغ از قهوه داغ گرفته تا چاي و شير قابل استفاده است.

اين دانه‌های فلزی قهوه بهترين عملكرد خود را هنگامي دارند كه در ليواني با درپوش قرار داشته باشند. با قرار دادن اين دانه‌ها در يك ليوان چاي داغ عادي، نوشيدني شما تنها چند ثانيه نسبت به حد معمول گرم مي‌ماند.

با اين حال با قرار دادن اين دانه‌ها در يك فلاسك چاي مي‌توان مايع داخل آن را تا پنج ساعت گرم نگه داشت. البته نبايد فراموش كرد كه اين دانه‌ها ۱۵ درصد ميزان نوشيدني را جذب مي‌كنند، بنابراين سعي كنيد كه در زمان استفاده، ميزان بيشتري نوشيدني در ظرف خود قرار دهيد.

منبع: ایسنا

نظر شما