آشنایی با مراسم سنتی ضیافت چای در ژاپن

آشنایی با مراسم سنتی ضیافت چای در ژاپن

ضیافت چای مراسم سنتی ژاپنی‌هاست که در قرن نوزدهم توسط یک راهب بودایی اجرا شد و در آن مهمانان با لباس سنتی استاد چای به سبک خاصی با چای سبز پذیرایی می‌شوند.

کد خبر : 32815 تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۱۱/۲۱ - ۲۱:۲۶

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین، «ضیافت چای» یا «آداب چای» یکی از آداب سنتی ژاپنی است که طی آن مهمانان با لباس سنتی ویژه در اتاقی با دکوری خاص می نشینند و توسط میزبان یا استاد چای به سبک خاصی با چای سبز پذیرایی می شوند.

ضیافت چای در قرن نهم میلادی توسط یک راهب بودایی به نام ایچو در محضر امپراتور ساگا اجرا شد و از آن پس جای خود را در آداب و رسوم اشرافی پیدا کرد.

ضیافت چای جزو مناسک مکتب بودایی ذن بوده است که در جریان آن مراقبه و تمرکز انجام می شده است.

«ایکیو» استاد ذن، شاگردش «موراتا جوکو» و استادچای «سن نو ریکیو» که در قرون پانزدهم و شانزدهم می زیستند برجسته ترین چهره های بودایی مکتب ذن به حساب می آیند که در آداب چای تاثیر گذاشتند.

تویوتومی هیده یوشی (۱۵۳۷-۱۵۹۸) فرمانروای نظامی ژاپن با مقاصد سیاسی آداب و رسوم دلخواه خود را در چارچوب مراسم چای وارد می کرد.

وی از ضیافت چای برای شناخت و سنجش اشراف و نیز جا انداختن مناسک مورد نظرش بهره می برد.

امروزه عالیجناب امپراتور ژاپن گاهی از میهمانان رسمی در چارچوب مراسم چای پذیرایی می کند. در حال حاضر ضیافت چای در چارچوب مکاتب متعدد و در سطوح مختلف جامعه ژاپن برگزار می شود اما اهمیت ضیافت چای رابطه مستقیم با جایگاه اجتماعی حضار و روابط بین آنان دارد.

منبع: کانال ایران- ژاپن

نظر شما