ایده‌های خلاقانه برای دم کردن چای

ایده‌های خلاقانه برای دم کردن چای+ تصویر

با تنوع و جذابیت طعم‌ها و عطرهای مختلف چای در سال‌های اخیر ایده‌های خلاقانه‌ای برای دم کردن چای طراحی شده است که نوشیدنی یک لیوان چای را لذت‌بخش‌تر می‌کند.

کد خبر : 32723 تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۱۱/۲۰ - ۱۸:۳۶

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین، وقتی خسته از یک روز کاری و پرمشغله به خانه باز می‌گردیم، شاید هیچ چیز به اندازه‌ نوشیدن یک فنجای چای داغ و خوش عطر و طعم، لذت بخش و تسکین دهنده نباشد. اما طراحان خوش ذوق با ایده‌های خلاقانه، کمی سرگرمی و شادی را نیز چاشنی این لذت روزانه کرده‌اند.

از دیر باز و در طب کهن مشرق زمین، نوشیدن چای سبز و بی‌شمار دمنوش گیاهی دیگر، بیش از هر مسکن و داروی شیمیایی، در درمان و بهبود عوارض بیماری‌ها و زدودن خستگی فکری و جسمی انسان، تأثیرگذار و کارآمد بوده است. به طوری که اکنون چای سبز به مدد تأثیرات شگرف و غیرقابل انکار خود، به نوشیدنی محبوب میلیون‌ها انسان بدل شده و پزشکان نوشیدن آن را به همگان توصیه می‌کنند. در ژاپن مراسم آماده کردن چای خود به یک جاذبه‌ی گردشگری و فعالیت جالب توجه تبدیل شده است.

اما طراحان خوش ذوق و مبتکر نیز در این میان بیکار ننشته و جنبه‌ی سرگرمی این امر را مد نظر قرار دادند.چای صاف کن یا” Tea Infuser “، وسیله‌ای است که برای دم کردن انواع چای و نوشیدنی‌های گیاهی مورد استفاده قرار می‌گیرد. شاید شما هم در منزل یا محل کار از این وسیله استفاده می‌کنید، شکل کلی آن بسیار ساده است، اما طرح‌های خلاقانه‌ای که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت، اندکی شوخ طبعی و نوآوری را به این وسیله اضافه کرده و اسباب سرگرمی استفاده کننده را فراهم نموده‌اند.

منبع: آرل

نظر شما