ضرورت تفکیک وزارت تجارت و بازرگانی از وزارت صنعت/ افزایش نظارت بر سلامت برندهای غذایی و نوشیدنی
رییس‌جمهوری در مراسم معارفه وزیر جدید بهداشت مطرح کرد؛

ضرورت تفکیک وزارت تجارت و بازرگانی از وزارت صنعت/افزایش نظارت بر سلامت برندهای غذایی و نوشیدنی

رییس جمهوری با تاکید بر اینکه مجلس شورای اسلامی وزارت تجارت و بازرگانی را از صنعت جدا کند، گفت: وزارت بهداشت نیز باید نظارت بر سلامت مواد غذایی و نوشیدنی را افزایش دهد چراکه گزارش‌های متعددی مبنی بر عدم سلامت برخی نوشیدنی‌ها به من رسیده است.

کد خبر : 32475 تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۱۱/۱۵ - ۲۲:۴۸

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین، رییس جمهور امروز در مراسم انتصاب وزیر جدید بهداشت با اشاره به اینکه وزارت بهداشت برای پیشبرد امور خود به بسیاری دیگر از وزارتخانه‌ها از جمله وزارت کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت متصل است، در این خصوص گفت‌: اصرار من این است که مجلس شورای اسلامی وزارت تجارت و بازرگانی را از صنعت جدا کند. اگر می‌خواهیم برای مردم خرید اجناس کمتر معطل شوند راه دیگری وجود ندارد مگر اینکه وزارت بازرگانی تشکیل شود در غیر این صورت مشکلات در این بخش ادامه پیدا می‌کند. این مشکل برای همه مردم است و من از همه شما نمایندگان خواهش می‌کنم تا وزارت بازرگانی از صنعت مستقل شود.

رروحانی در ادامه صحبت‌های خود در جلسه رأی اعتماد مجلس شورای اسلامی به وزیر پیشنهادی بهداشت، با تاکید بر لزوم توجه سلامت مواد غذایی و نوشیدنی خاطرنشان کرد: من در زمانی که آقای قاضی‌زاده هاشمی مسئولیت بر عهده داشتند چند بار به ایشان تاکید کردم و گفتم که روی آب خوردن مردم که در بطری‌ها خریداری می‌کنند، دقت و بررسی کنید، چرا که گزارش‌های متعددی در این زمینه به من رسیده بود. وزارت بهداشت بررسی‌های خود در این زمینه را انجام داد و دیدند یکی از برندهای آب معدنی که خیلی معروف است و معمولاً در ادارات دولتی نیز از آنها استفاده می‌شود به مراتب دارای کیفیتی کمتر از آب شیر تهران بود.

وی با تاکید بر این‌که وزارت بهداشت باید آب‌ها، روغن‌ها و سایر مواد غذایی را رده‌بندی و این رده‌بندی را به مردم اعلام کند، اظهار کرد: وزارت بهداشت مسئولیت مهمی همزمان با بخش کشاورزی و بخش صنعت بر عهده دارد؛ این وزارتخانه باید با وزارتخانه‌های مختلف در تماس باشد و اگر می‌خواهیم توریسم سلامت داشته باشیم بخش سلامت باید با بخش گردشگری رابطه بسیار نزدیک داشته باشد.

رئیس جمهور با بیان اینکه وزیر بهداشت باید ذفنون باشد، اظهار کرد: وزیر بهداشت باید از بخش‌های دیگر نیز اطلاع داشته باشد؛ چرا که وزارت بهداشت بخشی وسیع است و وزیر آن باید همان‌قدر که باید از داروسازی بداند، از آب آشامیدن مردم نیز باید بداند. همچنین همانطور که باید از انواع بیماری‌ها و راه‌حل آنها مطلع باشد، از مواد غذایی کشاورزی که برای مردم تأمین می‌شود نیز مراقبت کنند.

منبع: ایسنا

 

نظر شما