همایش کاربرد پلاسما در صنایع غذایی و کشاورزی
در نمایشگاه فن بازار دانشگاه آزاد رونمایی شد؛

طرح تولید چای کمپوست برای استفاده در کشاورزی ارگانیک

همزمان با دومین نمایشگاه فن بازار دانشگاه آزاد با محوریت کشاورزی و منابع طبیعی، ۱۷ طرح ازجمله «تولید چای کمپوست» رونمایی و به نمایش گذاشته شد.

کد خبر : 32417 تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۱۱/۱۵ - ۱۲:۴۰

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین، طرح «تولید چای کمپوست» در نمایشگاه فن بازار دانشگاه آزاد، به عنوان یک کود منابع طبیعی برای استفاده در کشاورزی سالم و ارگانیک ارائه شده است. این کود علاوه بر تأمین عناصر غذایی مورد نیاز گیاهان زراعی، باغی، زینتی و دارویی، سبب افزایش مقاومت آنها به آفات و بیماری‌های گیاهی همچنین عوامل خسارت‌زای محیطی می شود. با توجه به قیمت نهاده‌های شیمیایی و کودهای وارداتی، این نهاده طبیعی می‌تواند از منابع محلی تهیه و با قیمت نازل‌تری در مقایسه با کودهای مشابه شیمایی در بازار عرضه شود.
دومین نمایشگاه فن بازار دانشگاه آزاد اسلامی با محوریت کشاورزی و منابع طبیعی از ۱۳ تا ۱۵ بهمن در طبقه هشتم پارکینگ طبقاتی دانشگاه آزاد برقرار است.
غرفه دستاوردهای واحد علوم و تحقیقات با طرح‌هایی چون «طرح کارآفرینی در تولید گیاهان ساکولنت با هدف صادرات»، «فرآوری گیاهان دارویی»، «تولید نانو پوشش‌های سبز کنترل کننده بیماری‌های پس از برداشت و افزاینده عمر انبار مانی محصولات باغی»، «تولید زنبور عسل و فرآورده‌های جانبی»، «پرورش عقرب‌های بومی ایران و همچنین استحصال زهر آن»، «تولید ماهی قزل‌آلا و فرآورده‌های جانبی»، «تولید نهال رویش کشت بافتی»، «کلینیک گیاهپزشکی»، «کود بیولوژیک مقاوم کننده گیاه به شرایط خشکی و ارتقاء دهنده رشد گیاه»، «تولید گیاهان دارویی و محصولات جانبی» و «تولید بذر و فرآورده های دارویی در سطح انبوه» در این فن‌بازار میزبان علاقه‌مندان است.

منبع: ایرنا

نظر شما