معاون وزیر کشاورزی مطرح کرد

پیشنهادایجاد شورای‌عالی‌تشکل‌های بخش کشاورزی

معاون وزیر جهاد کشاورزی می‌گوید بخش کشاورزی نیازمند تأسیس شورایعالی تشکل‌ها به منظور ایجاد صدای واحد و رسا و مشارکت در سیاستگذاری‌ها و تصمیم‌سازی‌های مهم کشاورزی است.

کد خبر : 32402 تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۱۱/۱۵ - ۰۷:۵۲

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین حسین شیرزاد رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل این سازمان در همایش مدیران عامل اتحادیه‌های ملی و سراسری، فدراسیونها و تشکل‌های بخش کشاورزی که به مناسبت گرامیداشت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی ایران، در محل سالن جلسات سازمان مرکزی تعاون روستایی برگزار شد، ضمن انتقاد از بی‌صدایی محض و انفعال مفرط تشکل‌های بخش کشاورزی اظهار داشت: همه ما باید به این موضوع بیندیشیم که واقعا چرا امروزه تشکل‌های ما نقش و جایگاهی در سپهر تصمیم‌سازیها ، تصمیم‌گیری‌ها و مأموریت‌های وزارت جهاد کشاورزی ندارند!؟ چرا در برهه‌ها، بزنگاه‌ها و بهنگام‌های حیاتی، با عدم حضور تشکل‌ها در عرصه‌های حساس و سرنوشت ساز کشاورزی کشور مواجه هستیم!؟
معاون وزیر جهاد کشاورزی با تأکید بر اینکه ضعف توان چانه زنی و رایزنی در تشکل‌های کشاورزی ما مشهود است، تصریح کرد: به اعتقاد من، فقدان یک نهاد پرقدرت مرکزی که از طریق آن بتوان در تسهیم و توزیع امتیازات و استیفای حقوق حقه کشاورزی، نقش اساسی ایفا کرد، دلیل اصلی انزوای بخش مردمی کشاورزی است.

دکتر شیرزاد با اشاره به تجارب مؤثر بخش های دیگر اقتصادی نظیر صنعت و تجارت، ایجاد شورای‌عالی‌تشکل‌های بخش کشاورزی را بهترین راهکار برای خروج از بحران بی صدایی برای تشکل‌های مردم نهاد این بخش دانست. وی همچنین افزود: شاکله این شورا می‌بایست از ارکان تشکل‌های موجود و عناصر تاثیرگذار زنجیره‌های پیشین و پسین بخش کشاورزی تشکیل گردد.

نظر شما