مخالفت مجلس با ارز 4200 تومانی واردات کالاهای اساسی
در کمیسیون مجلس اعلام شد؛

تسریع در فرایند صدور پروانه تأسیس واحدهای تولیدی

سخنگوی کمیسیون کشاورزی گفت: نظام مهندسی کشاورزی در جلسه‌ امروز کمیسیون کشاورزی مجلس اعلام نمود که فرایند صدور پروانه تأسیس و بهره‌برداری واحدهای تولیدی و خدماتی را کوتاه خواهد کرد.

کد خبر : 32383 تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۱۱/۱۴ - ۲۱:۲۴

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین، نورمحمد تربتی نژاد، سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس در تشریح جلسه امروز (یکشنبه) کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی گفت: امروز کمیسیون جلسه مشترکی با رئیس و اعضای شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی داشت.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس گفت: اهداف نظام مهندسی کشاورزی شامل ارتقای بهره‌وری عوامل تولید، تولید محصول سالم، حفظ منابع پایه و تولید اقتصادی است. ذی‌نفعان سازمان شامل اعضای حقیقی و حقوقی، کشاورزان و کارآفرینان، دولت و مجلس هستند. در کشور حدود ۲۰۰ هزار نفر متخصص کشاورزی و منابع طبیعی و حدود ۴ میلیون نفر کشاورز و حدود ۹۰۰ شرکت حقوقی عضو این نظام هستند.

وی در مورد چالش‌های عمده سازمان نظام مهندسی کشاورزی که در جلسه‌ی امروز بررسی شده بود گفت: کندی در صدور مجوزها، پروانه‌های فعالیت‌های تولیدی و اشتغال‌زایی، کندی جهت‌گیری در کشاورزی سالم و گلخانه‌ای، تولید دانش‌بنیان و پرورش ماهیان در قفس از این چالش‌ها است.

تربتی‌نژاد ضمن اعلام حمایت کمیسیون کشاورزی از سازمان مهندسی کشور گفت: برای واقع شدن سازمان نظام مهندسی کشاورزی در جایگاه واقعی قرار بر این شد که جلسات بیشتری جهت پیگیری مباحث برگزار گردد. ارتباط نظام مهندسی و کمیسیون می‌تواند مستمر و نهادینه شود.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی در پایان گفت: نظام مهندسی در این جلسه اعلام نمود که فرایند صدور پروانه تأسیس و بهره‌برداری واحدهای تولیدی و خدماتی را کوتاه خواهد نمود.

منبع: ایسنا

نظر شما