طراحی کافه‌بوتیکی در چین با ترکیبی از نور سفید

طراحی کافه‌بوتیکی در چین با ترکیبی از نور سفید

به‌تازگی کافی‌شاپی در هنگ‌کنگ راه‌اندازی شده که به دلیل استفاده از فضاسازی ساده و استفاده از نور سفید، جزو ساده‌ترین کافه‌بوتیک‌ها در کشور چین به‌شمار می‌آید.

کد خبر : 31050 تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۱۰/۲۲ - ۱۲:۳۲

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین، کافی شاپ NOC مجاور بوهمیان در منطقه غربی قدمی هنگ کنگ قرار دارد و به عنوان دومین فضای کافه بوتیک است که توسط استودیو طراحی Adjective طراحی شده است. پروژه این کافی‌شاپ متعلق به یکی از برندهای تجاری تولیدکننده انواع قهوه است. کافی شاپ NOC با ۱۴۰ متر مربع تمام عرصه‌های لازم را در اختیار داشته و از تقسیم‌بندی فضایی مناسبی برخوردار است.

اکثر مناطق این کافی شاپ بر اساس یک پلان گسترده و باز طراحی شده‌اند. به همین دلیل نیازی به الصاق المان ها و جداکننده های غیرضروری نبود. کالبد فضا توسط متریال بتن پوشیده شده است. پوشش سقف، کف و ستون‌ها همگی بتن هستند و فقط در قسمتی از پارتیشن شیشه‌ای به‌عنوان جداکننده استفاده شده است. طراحی کلی کافی شاپ بر اساس ارائه یک تجربه بصری کامل از منطقه بندی شفاف و جریان متمرکز است.

رنگ های ساده و نور سپید برای ایجاد ارتباط بین مشتریان با فضا در نظر گرفته شده است. رنگ های ساده در کنار ساده ترین دکوراسیون به خلوصیت فضا افزوده اند. طراحان ضرورتی برای طراحی و پوشش سقف ندیده اند و به همین دلیل از سقف اکسپوز بهره بردند. البته دلیل عمده عدم استفاده از پوشش سقف سرعت اجرای کار و تصب تاسیسات مکانیکی و الکتریکی بود. به غیر از ضرورت های فوق، نور و رنگ فضا با چنین سقفی همخوانی بیشتری داشت.

پشت پارتیشن شیشه ای به عرصه آشپزخانه و انبار کافه اختصاص یافته که در طول آماده سازی غذا و نوشیدنی، مشتریان می توانند پروسه آماده‌سازی سفارش خود را مشاهده کنند. ارائه منطقه کثیف آشپزخانه توسط دیوارهای شیشه ای این حس را به مشتریان و خدمه کافه می دهد که با یکدیگر ارتباط حسی و بصری برقرار کنند. این موضوع به لحاظ روحی روانی در بازخوردهای هر دو گروه و نیز ارتباط با مشتریان کافه تأثیرگذار است.

نظر شما