سرو نوشیدنی سنتی و طبی در چایخانه‌ای مدرن

سرو نوشیدنی سنتی و طبی در چایخانه‌ای مدرن

چایخانه Master در هوانگژو قرار دارد که یکی از مناطق معروف تولیدکننده چای در چین به شمار می‌آید. این کافه مدرن چینی بر اساس سبک فنگ شویی طراحی شده است.

کد خبر : 30900 تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۱۰/۱۹ - ۱۳:۳۰

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین، چایخانه مدرن چینی به نام Master با ویژگی نوشیدنی‌های سنتی و طبی به تازگی طراحی شده است.

هوانگژو یکی از مناطق معروف تولیدکننده چای در چین است. به همین دلیل طراحی یک کافه در این شهر که به طور اختصاصی چای سرو کند، منطقی است.

طراحی دکوراسیون داخلی و مبلمان این چایخانه بر اساس فنگ شویی و ظرافت های سنت چینی ساخته شده‌اند. چای در این شهر به عنوان یک عنصر آرامش‌بخش شناخته می شود که از همین عامل آرامش‌بخش به عنوان برای طراحی فضا استفاده شده است.

طراحی رنگ آمیزی فضا و متریال این چایخانه بر اساس سبک فنگ شویی انتخاب شده‌اند. جنس سنگ کف و برخی میزها مرمر مصنوعی است و از چوب بلوط و راش برای مبلمان و دکوراسیون چوبی استفاده شده است. طراحی نورپردازی فضا با توجه به ملایم‌ترین چراغ های موجود انتخاب شده تا فضای چایخانه در عین آرامش‌بخش بودن محیطی رمانتیک را خلق کند. با وجود اینکه این کافه با مفهومی سنتی خلق شده اما سبک معماری مدرن در همه جای آن مشاهده می‌شود.

کارفرمای پروژه به محیطی به‌روز و مدرن احتیاج داشت که مدیریت و نگهداری آن راحت باشد. فقط برخی ملزومات سنتی در فضا لحاظ شده تا با ویژگی های یک فضای سِرو چای همخوانی داشته باشد. یک اتاق خصوصی در ضلع غربی چایخانه برای رزرو طراحی شده که از محیط گرم تری برخوردار است و به نوعی بخشی از ویژگی سنتی چایخانه را در خود جای داده است. همین فضای خصوصی در بخش عمومی توسط یک میز گرد تعبیه شده تا تعداد نفرات بالا که می خواهند در محیط عمومی چای بنوشند از آن میز استفاده کنند.

نظر شما