واکنش رییس سازمان چای به احتمال افزایش واردات چای از هند در مقابل فروش نفت/ورود ۴۲ هزار تن چای از مبادی رسمی در ۹ ماه اول سال ۹۸
رئیس سازمان چای مطرح کرد؛

صادرات ۱۷ میلیون دلاری چای ایرانی در ۹ ماهه امسال

رئیس سازمان چای با اشاره به صادرات بیش از ۱۳ هزار تن چای ایرانی به کشورهای آسیایی، اروپایی و آمریکایی، گفت: در ۹ ماه نخست امسال صادرات چای ۱۷ میلیون دلار ارزآوری داشته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین،  حبیب جهانساز با اشاره به اینکه امسال ۱۱۲ هزار تن برگ سبز چای از چایکاران شمال کشور خریداری شده است، اظهارکرد: تاکنون ۲۵ هزار تن چای خشک از برگ‌های خریداری تولید شده است.

جهانساز با بیان اینکه خوشبختانه امسال بازار داخلی از رونق و وضعیت بسیار خوبی برخوردار بوده است، افزود: ۱۰۰ درصد چای‌های تولیدی به سمت بازار روانه شده است.

وی با اشاره به عرضه بیش از ۱۵ هزار تن چای در بازارهای داخلی، گفت: به واسطه کیفیت و سلامت بالای چای ایرانی کشورهای خارجی نیز خواستار استفاده از چای ایرانی هستند.

رئیس سازمان چای کشور در ادامه با بیان اینکه در ۹ ماهه نخست امسال بیش از ۱۳ هزار تن چای به کشورهای خارجی صادر شده است، بیان‌کرد: هند، ترکمستان، ازبکستان و تاجیکستان مقصد چای‌های ایرانی بوده است.

وی همچنین به صادرات این محصول به کشورهای اروپایی همانند استرالیا، آلمان، کانادا و فرانسه اشاره کرد و ادامه داد: در ۹ ماهه نخست امسال صادرات چای ایرانی به خارج از کشور بیش از ۱۷ میلیون دلار ارزآوری برای کشور داشته است.

منبع: مهر

کد خبر : 30893 تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۱۰/۱۹ - ۰۹:۵۴

بیشتر بخوانید

نظر شما