پالم در لبنیات
یک نماینده مجلس:

پیشنهاد یک نماینده برای حل اختلاف دولت و بخش خصوصی درباره قیمت لبنیات

رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اصل ۴۴ قانون اساسی مجلس گفت: ما معتقدیم که تولیدکنندگان لبنیات باید افزایش قیمتی که مصوب‌شده را رعایت کنند و فراتر از آن نروند.

کد خبر : 30807 تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۱۰/۱۷ - ۲۱:۲۸

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین، حمیدرضا فولادگر با اشاره به گرانی لبنیات در کشور و کاهش مصرف آن که به تبع هزینه های درمانی را بالا می برد، گفت: یکسری پیگیری در بحث گرانی لبنیات توسط دولت و قوه قضاییه صورت گرفته است. همچنین سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان طی مصوبه ای در حد معقول برای شرکت‌های لبنیاتی افزایش قیمت تصویب کرده و کارخانه‌های تولیدکننده نیز آن را پذیرفته‌اند که رقمی بیش از مصوبه قانونی، نباید به فروش برسد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس با توجه به تخصیص یارانه به بخش تولیدات لبنی گفت: اگر بخواهیم به بخشی از تولیدات در حوزه لبنی یارانه اختصاص دهیم دولت باید هر چه سریعتر تکلیف آن را مشخص و از آن حمایت کند، زیرا لبنیات با سلامت مردم گره خورده است .

رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اصل ۴۴ قانون اساسی مجلس شورای اسلامی ادامه داد:یکی از مباحثی که در قانون ذکر شده این است که اگر قیمت گذاری دولت با قیمت پیشنهادی تولید کننده متفاوت باشد،این تفاوت را دولت باید با پرداخت یارانه جبران و مورد حمایت قرار دهد که این موضوع یکی از مصارف هدفمندی یارانه نیز محسوب میشود.

لازم به ذکر است در حالی  سازمان تعزیرات از تخلفات بی سابقه ای در راستای کم فروشی و گران فروشی شرکت های لبنیاتی خبر می دهد که دبیر انجمن لبنی کشور اذعان دارد؛ دستگاه های مسئول به وضعیت کارخانه های لبنی رسیدگی نمی کنند و این موضوع باعث افزایش قیمت  لبنیات شده است.همچنین کارخانه ها نمی توانند صبر کنند که این عدم رسیدگی باعث ورشکستگی آنها شود.از سویی دیگر این گرانی باعث عدم مصرف شهروندان به لبنیات شده است که از آن سو سلامت جامعه را به خطر می اندازد و هزینه های درمانی را چند برابر می کند.

منبع: خانه ملت

نظر شما