احتمال کمبود دوباره بطری PET در سال 98

امکان خرید غیر نقدی مواد اولیه برای واحدهای تولیدی فراهم شد

مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی فارس گفت: واحدهای تولیدی می‌توانند با استفاده از سامانه کسب و کار به کسب و کار (سککوک)، مواد اولیه مورد نیاز خود را بدون پرداخت نقدی و به شکل مدت‌دار با استفاده از ضمانت‌نامه‌های صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک خریداری کنند.

کد خبر : 30746 تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۱۰/۱۶ - ۲۱:۰۰

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین، روابط عمومی شرکت شهرهای صنعتی فارس در گزارش روز شنبه خود به نقل از احد فتوحی در آیین رونمایی از پنل استانی سامانه کشوری کسب و کار به کسب و کار (سککوک) در شیراز، ضمن تاکید بر لزوم تقویت و حمایت از صنایع مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی به عنوان یک اولویت، افزود: این سامانه در فارس با همین هدف راه اندازی شده است.

فتوحی ادامه داد: در این سامانه که از برنامه های مورد حمایت سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران است و با همکاری بخش خصوصی ایجاد شده است، می توان تولید کنندگان را به شکل تجاری و درقالب زنجیره ای با یکدیگر مرتبط کرد تا برای تامین مواد اولیه و سایر نیازها با هم معامله کنند.

گفت: واحدهای تولیدی می توانند با استفاده از این سامانه، مواد اولیه خود را بدون پرداخت نقدی و با استفاده از ضمانت نامه های صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک، به صورت مدت دار خریداری کنند.

مدیر عامل شرکت شهرهای صنعتی فارس، فعالیت سامانه ملی سککوک را از نیازهای واحدهای صنعتی استان دانست و افزود: تولید کنندگان می توانند با استفاده از قابلیت های این سامانه به بازارهای ملی و بین المللی متصل شوند و چهار محور زنجیره تامین، تامین مالی، خرید و فروش را در قالب برات الکترونیک به شکل بهینه و قابل دسترس در اختیار داشته باشند.

مدیر طرح سامانه ملی سککوک هم گفت: با ایجاد برات الکترونیک، موضوع تامین مالی بنگاه های تولیدی و صنعتی محقق شده و با ضمانت هایی که از سوی نهادهای مالی در قبال برات الکترونیک می شود این اطمینان به تولید کنندگان و صنعتگران داده می شود تا با اطمینان بیشتری در این سامانه فعالیت کنند.

حمید خیام زاده افزود: این سامانه برای ایجاد یک ساختار کشوری با ارتباطات بین المللی برای تحقق اکوسیستم فراگیر کسب و کار به کسب و کار و با در برگیری زیرساخت های خرید و فروش اینترنتی، زیرساخت های مالی و اعتباری مدرن، زیرساخت های لجستیکی پیشرو و زیرساخت های ارتقای دسترسی به دانش و آموزش طراحی شده و فعالیت می کند.

سامانه کسب و کار به کسب و کار (سککوک) به نشانی اینترنتی (sakkook.ir) نخستین سامانه مبادلات اعتباری در ایران است که با هدف ارتقا و تسهیل روند معامله های تجاری داخلی و بین المللی راه اندازی شده است.

از جمله خدمات ویژه این سامانه می توان به تحویل کارت اعتباری برای خرید از فروشگاه های سککوک، عرضه راهکارهای مدرن مدیریت و تامین مالی زنجیره تامین، ارایه راهکارهای پیشرفته مدیریت لجستیک (یکپارچه سازی اطلاعات)، ارایه ابزارهای نوین پرداخت اعتباری و مدت دار برای انجام معامله های تجاری و تسهیل در صدور ضمانت نامه های خُرد تا سقف ۵۰۰ میلیون ریال از سوی صندوق ضمانت سرمایه گذاری صنایع کوچک اشاره کرد.

منبع: ایرنا

نظر شما