پیوند اسپرسو با فرهنگ قهوه‌نوشی ایتالیایی

مورد خاص قهوه در ایتالیا چیست؟

آیا می دانید ایتالیا صاحب مزارع قهوه نیست اما قهوه رست شده در آن برای اسپرسو شهرت جهانی دارد و این کشور نقش تعیین کننده در آداب و فرهنگ قهوه در جهان دارد؟

کد خبر : 30596 تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۱۰/۱۴ - ۱۱:۱۴

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین  ایتالیا هیچ نوع قهوه ای کشت نمی ­شود ولی شهرت ایتالیا در صنعت قهوه بدلیل جادویی است که هنگام رست قهوه توسط متخصصان و کارشناسان این حرفه صورت می ­گیرد. و به عبارت دیگر مقصود از قهوه ایتالیایی، دانه قهوه رست شده به سبک ایتالیایی است.

فرهنگ قهوه و در حقیقت نوشیدن قهوه ۱۵۰۰ سال پیش در سنت ایتالیایی آمیخته و توسعه یافت. و هنوز آداب قهوه توسط آنها تعیین می ­شود و مشابه هر فرهنگی، قهوه ایتالیایی نیز با قوانین ظاهرا مرموز خود همراه است

دانه های قهوه ایتالیایی ­(و یا بهتر است بگوییم دانه های رست شده ایتالیایی)، هر ساله در فستیواال های بهاره، هنرنمایی خود را به نمایش می­ گذارند و شهرت جهانی آنها نیز از اینجا آغاز شد.

سلطان قهوه از ایتالیا آمد

رناتو بیالتی سلطان قهوه در ایتالیا بود. قهوه‌‌جوش کوچک خانگی را که پدرش تولید کرده بود او را به شهرت جهانی رساند. او حتی پس ازمرگ هم به این قهوه‌جوش ساده وفادار ماند. طبق وصیت بیالتی پس از سوزاندن جسدش‌، خاکستر او در این دستگاه ریخته و به خاک سپرده شد.

ایتالیا و  فرهنگ اسپرسو

اسپرسو، نوشیدنی‌ای محبوب که برخی آن را خالص‌ترین فرم نوشیدن قهوه می‌دانند کلید فهم فرهنگ قهوه‌نوشی در ایتالیا است. ایتالیا سرزمینی‌ست که ما را با موهبتی به‌نام قهوه‌ اسپرسو آشنا کرد و صنعت قهوه و تمام جنبه‌های آن را دگرگون ساخت.

با همه‌گیر شدن دستگاه‌های اسپرسوساز کلمه‌ اسپرسو به تدریج وارد فرهنگ و زبان قهوه‌نوشی ایتالیا شد و در سال ۱۹۲۰ آلفردو پانزینی (Alfredo Panzini) کلمه‌ اسپرسو را به فرهنگ لغات‌اش اضافه کرد و در توضیح آن نوشت: «قهوه‌ی اسپرسو، قهوه‌ای دستگاهی که برای تهیه آن از فشار آب گرم استفاده شده و این روزها فراگیر است.»

نظر شما