خروج چای از فهرست دریافت ارز دولتی
رئیس اتاق اصناف لاهیجان مطرح کرد؛

لاهیجان قطب تولید چای صادراتی کشور

رییس اتاق اصناف لاهیجان گفت: این شهرستان قطب تولید چای است که به کشورهای عراق، آذربایجان، امارات، ترکمنستان و کشورهای آفریقایی صادر می‌شود.

کد خبر : 29120 تاریخ انتشار:۱۳۹۷/۰۹/۱۹ - ۱۳:۳۶

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی نوش آنلاین، محمدعلی حسین‌نیا در جلسه صنعت لاهیجان گفت: در شهرستان هفت هزار و ۵۰۰ واحد صنفی در قالب ۲۶ اتحادیه فعالیت می‌کنند که سالانه یک هزار و ۴۰۰پروانه کسب توسط این اتاق صادر می‌شود.

وی افزود: ۳۵۰ واحد صنفی فاقد پروانه نیز در این شهرستان شناسایی شده که برای آنها مجوز صادر می شود.

رییس اداره صنعت، معدن و تجارت لاهیجان خاطرنشان کرد: لاهیجان به عنوان قطب صنعتی استان به شمار می رود و در این بخش ۹۹ واحد صنعتی فعالیت دارند و تولید کیک، کلوچه و چای در لاهیجان به عنوان قطب تولید و صادرات است که به کشورهای عراق، آذربایجان، امارات، ترکمنستان و کشورهای آفریقایی صادر می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: تاکنون هشت هزار و ۸۰۰ شغل توسط واحدهای صنفی لاهیجان ایجاد شده و یک هزار و ۳۸نفر در سال جاری در دوره های آموزشی این اداره شرکت کرده اند که دو نمایشگاه تخصصی عرضه کالا نیز در این شهرستان تشکیل شده است.

حسین‌نیا تصریح کرد: ۱۱ هزار مورد بازرسی طی سال جاری در این شهرستان انجام و در این بازرسی ها ۸۵۰متخلف شناسایی شده که ۴۲مورد گشت مشترک با نیروی انتظامی و بهداشت نیز انجام شده است.

شهرستان لاهیجان در ۴۰ کیلومتری شرق مرکز استان گیلان واقع است.

نظر شما